“Gelin, bu seçimli genel şurada bir rekor kıralım”

DeSouza

New member
Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, bundan daha sonra ekonomik kaidelere uygun, kulübün iktisadını düzeltmeyi amaçlayan, sportif faaliyetlerde başarıyı altyapıdaki çocuklarla başarabilen bir idare stili benimseyeceklerini belirterek, “Az harcayarak fazlaca muvaffakiyet elde edebileceğimiz bir nizamı kurmaya çalışacağımızı buradan beyan etmek istiyorum.” dedi.
Çebi, Spor Toto Üstün Lig’in 37. haftasında yarın Göztepe’ye konuk olacak Beşiktaş kafilesiyle geldiği İzmir’de, bir düğün salonunda idare heyeti üyeleriyle buluştu.
Aktiflikte bir konuşma yapan Çebi, geçen dönem Göztepe’nin stadında şampiyon olduklarını anımsatarak, İzmir’in kendileri için bereketli ve yerinin başka olduğunu söylemiş oldu.
Önlerinde bir seçimin olduğunu hatırlatan Çebi, “Muhtemelen 28 ve 29 Mayıs tarihlerinde mali ve idari genel şuramızı ve seçimli genel şuramızı yapacağız. Bütün Beşiktaşlı genel heyet üyesi dostlarımızın o gün orada olmalarını istirham ediyorum, rica ediyorum. Zira seçime ne kadar hayli aday girerse, ne kadar fazlaca genel konsey üyemiz orada olursa bu öbür kulüplerimizin karşısında bizleri kuvvetli kılacaktır. Bu sebeple bu seçimde bilhassa kime oy verilecek verilsin. Bunun hiç bir kıymeti yok. her insanın gönlünde bir aslan yatar, beğendikleri vardır.” diye konuştu.
Çebi, tüm genel şura üyelerine seslenerek, “Gelin, bu seçimli genel konseyde bir rekor kıralım. 10 bin kişi. Geçen sefer galiba 8 bin küsur bireydik. Bu sefer 10 binin üzerine çıkmayı hedefleyelim. 17-18 bin genel konsey üyemizin oy kullanma hakkı var. Ah keşke sıhhatleri sıhhatleri yerinde olsa da hepsi gelseler. Ne olur istirham ediyorum o gün lütfen orada olun.” tabirlerini kullandı.
“2,5 yıl boyunca Beşiktaş’a hizmet etmeye çalıştım”
Bir devir daha aday olmak için genel heyette huzura çıkacağını aktaran Çebi, şöyleki konuştu:
“Soranlar var, ‘Politikanız ne? Kendinizi anlatır mısınız?’ diyenler var. 2,5 yıl boyunca Beşiktaş’a hizmet etmeye çalıştım. Genel konsey üyelerine benim kendimi anlatmak üzere bir durumum olduğunu düşünmüyorum. Fakat bundan daha sonrası için ne düşündüğümüzü siz genel şura üyelerimize tabir etmek mecburiyetim olduğunu da epeyce düzgün biliyorum. Bundan daha sonra ekonomik koşullara uygun, kulübümüzün iktisadını düzeltmeyi amaçlayan, sportif faaliyetlerde başarıyı altyapıdaki çocuklarımızla başarabilen bir idare şekli benimseyeceğimizi, az harcayarak fazlaca muvaffakiyet elde edebileceğimiz bir nizamı kurmaya çalışacağımızı buradan beyan etmek istiyorum. Bugüne kadarki olan 30 aylık süreçte yalnızca ve yalnızca idari ve mali manada yapılmış olan bir sürü kusurlu kontratlardan kurtulma çabası verdik. Artık bu saatten daha sonra da yeni yapılacak düzgün ve sistemli kontratlarla Beşiktaş’ımızın geleceğini sportif muvaffakiyet manasında kovalarken de iktisadını derlemeye ve toparlamaya başladığımız bir müddetcin tarafımızdan başlatılacağını, siyasetimizin ve siyasetimizin bundan daha sonra bu olacağını arz etmek istiyorum.”
Çebi, çabucak sonrasında genel konsey üyeleriyle sohbet edip, fotoğraf çektirdi.