“Gedson Fernandes’in suyunu çıkaracağız”

DeSouza

New member
Çaykur Rizespor, dönem sonuna kadar kiraladığı Gedson Fernandes ile mukavele imzaladı.
Çaykur Rizespor Kulübünün İstanbul’daki ofisinde gerçekleştirilen ve lider Tahir Kıran’ın da hazır bulunduğu merasimde Fernandes mukaveleye imza attı.
İmza merasiminde açıklamalarda bulunan Tahir Kıran, büyük fedakarlıklarla Gedson Fernandes’i Çaykur Rizespor’a bağladıklarını belirterek, “Umarım evvel Rizespor’a daha sonra Türk futboluna katkısı olur.” dedi.
Transfer süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Kıran, “Gündeme gelmesiyle bitmesi kısa müddette oldu. Menajerinden teklif geldi ben de ‘evet’ dedim. Kendisiyle görüştüm; gelmek isteyip istemediğini sordum, gelmek istediğini söylemiş oldu. Bu transferde olağan Benfica ve Beşiktaş tarafı da var. Onlarla da görüştük, onlar da uygun olduğu istikametinde karar verdiler. Gedson önümüzdeki 15 maç için formamızı terletecek.” değerlendirmesinde bulundu.
Dönem sonuna kadar kiralanmasına karşın daha sonrasında Çaykur Rizespor’da devam edip etmeyeceği tarafında soruyu yanıtlayan Kıran, “Her şey olabilir. Rize’de keyifli olursa niçin kalmasın. Şu an prestijiyle bonservisinin yüzde yüzü Beşiktaş’ta. Şu an Beşiktaş kelam sahibi. tekrarki satış olursa Benfica’nın alacağı olacak.” diye yanıtladı.
Maç eksiği olduğu istikametindeki tenkitlere cevap veren Kıran, “Önümüzdeki 15 maç için olağan ki suyunu çıkaracağız. Kendisi kısa müddette ekipteki yerini alacaktır. Yaşı prestijiyle maç eksiğini süratli kapatacaktır.” diye konuştu.
Çaykur Rizespor’un yeni transferi Gedson Fernandes ise elinden gelen katkıyı vermeye çalışacağını vurgulayarak, “En uygununu yapacağım. Şu an Rizespor’un oyuncusuyum. Elimden geleni yapacağım. Kendimi en düzgün biçimde ileriye götüreceğime inanıyorum.” tabirlerini kullandı.