“Galatasaray o denli oynayamaz”

DeSouza

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’de Göztepe’yi 3-2 mağlup eden Galatasaray’ın teknik yöneticisi Domenec Torrent, “İlk yarıdan şad değilim, Galatasaray o denli oynayamaz. İkinci yarıdan mutluyum birebir zamandağişikliklerden dolayı tıpkı vakitte fizikî olarak yeterli iş çıkardığımızı düşünüyorum.” dedi.
Torrent, karşılaşmadan daha sonra katıldığı basın toplantısında, birinci yarıda üstün olan tarafın Göztepe olduğunu söylemiş oldu.
Rakiplerinin 3 şahısla savunma yaptığını ve 2 futbolcunun ortada yer aldığını ve 5 bireyle hamleye çıktığını belirten Torrent, şöyleki konuştu:
“Özellikle kanat oyuncuları atağa çıkıyordu, bizim orada kusurumuz oldu. Rakibin baskı yapması konusunda biz de onlara karşı beklerimizi ve kanatlarımızı geride çektik bizde 6 kişi savunmada kaldı. Oyun epeyce fazla bizim yarı alanımızda oynandı.”
Torrent, ikinci yarının büsbütün değiştiğini belirterek, “Rakibimiz fırsat bile yakalayamadı. Oyuncu değişikliğimizin yanında asıl taktik değişikliği yaptık ve onunla sonuç aldığımızı düşünüyorum. 4-3-3 oynadığımız ve topa sahip olmadığımız vakit adam adama dengeyi sağladığımız için başarılı olduk.” diye konuştu.
Orta alanda da sayısal olarak üstünlük kurduklarını kaydeden Torrent, “Galatasaray üzere büyük bir grubun olması gerektiği üzere daha fazla topa sahip olduk ve daha fazla hamleye çıktık, Bunun olağana dönüş olduğunu düşünüyorum.” dedi.
Torrent, birinci yarıdaki oyundan şad olmadığını belirterek, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Sahada yapmamamız gereken şeyleri yaptık. bu türlü oynamayız, ortada bunu düzelttik. Stattaki ortamı biliyorsunuz aslına bakarsan oyunculara sesleniyorduk, en dibimdeki bek bile beni duymuyordu. İkinci yarıyı âlâ değerlendirdik, yalnızca oyuncuları değiştirmemiz değil, sistemi değiştirmemiz bize yardımcı oldu. Birinci yarıdan mutlu değilim, Galatasaray o denli oynayamaz. İkinci yarıdan mutluyum birebir zamandağişikliklerden dolayı birebir vakitte fizikî olarak güzel iş çıkardığımızı düşünüyorum.”
“Hakem hakkında konuşmayacağım”
Hakemler hakkında hiç bir vakit konuşmayacağını kaydeden Torrent, şunları söylemiş oldu:
“Avrupa’da VAR’ı da getirdik düzgünce karıştı işaretler. Rakibin ikinci penaltısına karşı çıktım zira ayağından sekti daha sonra eline çarptı. Öbür ülkelerde bu penaltı değil zira seken top. Türkiye’de kurallar tıpkı olmayabilir bilmiyorum lakin 4. hakeme itirazda bulundum. Hakemlik yapmak fazlaca güç bir iş. Ben kazandığımda da kaybettiğimde de hakemlerden bahsetmeyeceğim.”
Torrent, bir soru üzerine Arda Turan ve Morutan’ın yanı sıra Alpaslan Öztürk’ün de takımda yer almadığını, bunun taktiksel bir seçim olduğunu söylemiş oldu.
Arda Turan’ın teknik yönetici Fatih Terim’le toplumsal medyada paylaştığı fotoğrafla ilgili olarak da Torrent, “İstediği beşerle istediği fotoğrafını toplumsal medyaya koyabilir. Bu soruyu ona sormak lazım. Bizim için bu maçın ehemmiyeti daha fazla taraftar, idaremiz ve bizim için güç durumdu. Fotoğraf yalnızca bir anekdottu.” dedi.
Torrent, galibiyeti uzun bir ortadan daha sonra forma giyen Omar Elabdellaoui’ye armağan ettiklerini kelamlarına ekledi.