Galatasaray, Kemerburgaz’ın tapusunu aldı

DeSouza

New member
Galatasaray, Kemerburgaz’daki arazinin 3 farklı parselinin 30 yıllık üst kullanım hakkı tapusunu aldı.
Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Özbek ve Galatasaray Gayrimenkul A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Akif Şener, Eyüpsultan Tapu Müdürlüğünde, Ulusal Emlak’ta bulunan Kemerburgaz toprağının 3 farklı parselinin 30 yıllığına üst kullanım hakkı için gerekli imzaları atarak, tapu dokümanlarını teslim aldılar.
Galatasaray Televizyonu’na his ve niyetlerini aktaran Lider Özbek, “Galatasaray Spor Kulübü için epey değerli bir gayrimenkul. Florya’daki tesislerimizi buraya taşımak üzere epey önce başlatmış olduğumız bir tapu sürecini bugün sonlandırdık. Sayın Cumhurbaşkanıma, epey büyük emek veren Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a kulübüm ve şahsım ismine teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgili Eyüpsultan Tapu Müdürü Hamit Karpınar’a fazlaca teşekkür ediyorum. Bizlere kolaylıklar gösterdiler ve hızla süreçleri gerçekleştirdiler. Bundan daha sonraki atılımımız buranın geliştirilmesi istikametinde olacak.” dedi.
“Kemerburgaz Galatasaray’ın geleceği”
Tesislerinin hayli eski olduğunu ve yenilenmeye muhtaçlık doğduğunu da aktaran Özbek, “Hiç vakit kaybetmeden harekete başladık. Buradaki herkese teşekkür ediyorum, bize son derece yardımcı oldular. Tapuda çalışan arkadaşların yüzde 80’i Galatasaraylı, bu da gurur verici bir şey.” diye konuştu.
Galatasaray için epeyce değerli bir gün yaşandığına dikkati çeken Özbek, şunları kaydetti:
“Buralar Galatasaray’ın geleceği. Bilhassa futbol ekibi ve altyapı için epey değerli bir gayrimenkul. Hızla Florya’daki aktivitelerimizi buraya taşımayı planlıyoruz. Hafta sonu da bunlarla ilgili genel heyetimiz var. Bütün Galatasaraylıları bu genel heyete davet ediyorum. Buradaki faaliyetlerimizi yapmak için genel suradan yetki isteyeceğiz. Onların dayanağına büyük gereksinimimiz var. Biz ne yaparsak yapalım hem taraftarımızın birebir vakitte genel konsey üyelerimizin bizi desteklemeleri lazım. Biz onlarla birlikte bu işi başaracağız. Hepsine selam ediyorum, hafta sonu genel şuraya bekliyorum.”