“FdI'nın Truzzu konusunda geri adım atması gerekiyor”

Ethereum

New member
Crippa'ya göre, kendi partisinden başka birini aday gösterme isteği “bir motivasyon değil, bir heves”. “FdI'nın giden adaylar arasındaki farkı kapatacağını ve Solinas'ın yanı sıra Marsilio'da da seçim kampanyasını başlatacağını umuyoruz” dedi.

Tgcom24
“Lig'in başkan adayı Solinas olmaya devam ediyor”

Lig'in sekreter yardımcısı, “Bizim için Sardunya'daki başkan adayı Solinas olmaya devam ediyor, çünkü giden o,” dedi. Diğer bölgelerde olduğu gibi sürekliliği sürdürmeliyiz, çünkü kazanan takım değişmiyor. Göreli çoğunluktaki partinin Sardunya'da merkez sağ konseyde beş yıl boyunca hiçbir sorun yaşamadan iktidarda kalmasına rağmen neden alternatif bir aday sunduğunu anlamıyorum. alternatif aday, bu bir anlaşmazlık”.

“Solinas'ın durumu Sardunya'da artık iyi değilse, diğer başkan adaylarının da yeniden değerlendirilmesi gerekecek”

Crippa, “Umarım yerel ve bölgesel seçimleri kazanabilmenin bir değeri olan merkez sağ birlikteliğine ulaşırız. Ancak sağduyuya ihtiyacımız var, Truzzo konusunda bir adım geri adım atmalıyız” diye ekledi Crippa. Yalnız gitmek istemeyiz Solinas'la ve merkez sağla gitmek istiyoruz, tıpkı Marsilio ve merkez sağla gitmek istediğimiz gibi. Eğer Solinas'ın durumu bilinmeyen nedenlerle Sardunya'da artık iyi değilse, yeniden değerlendirme yapmak zorunda kalacağız Başkan adayları. Bu bir sorun, çünkü o zaman seçim kampanyası gecikir ve vatandaşlar anlamama riskiyle karşı karşıya kalır”.

“Bölgelerde iyi valiler varsa onlarla ilerleriz”

Kuzey Birliği üyesine göre, “Bölgeler üzerinde değil, hükümete yansıyan dengeler ve güç güçleri üzerinde bir etkinin olması iyi değil. Göreceli çoğunluğa sahip bir partiye sahip olduğumuzda böyle bir talepte bulunmadık. Toti'nin görevde olduğu Liguria, Serracchiani'nin gittiği Friuli Venezia Giulia'yı, merkez solun öne çıktığı Umbria ve Sardinya'yı aldık: Cesaret ve hırs, yönettiği bölgelerde merkez solu yenmektir. Gelecek yıl merkez solun iktidarda olduğu dört bölge var, kazanması için en iyi adamları önermemiz gereken yer burası. FdI güçlü, birçok bakanı var, Başbakanı var. Sayın Bakanım, bölgelerde iyi valiler varsa onların üzerine gideriz.”

Lollobrigida: “Sardunya'daki adayımız Truzzu olmaya devam ediyor”

Adayımız Truzzu olarak kalmaya devam ediyor. Bu, Tarım Politikaları ve Gıda Egemenliği Bakanı Francesco Lollobrigida'nın benimsediği tutumdur. Birliğin FdI'dan geri adım atmasını istediğini belirtenlere bakan, “bununla ilgili” yanıtını vermekle yetiniyor. tamam sor”.

Solinas: “Merkez sağın adaylık durumunda birlik bulacağından eminim”

“Merkez sağın, Kovid ve savaşlarla birlikte çok karmaşık beş yılda iyi yönettiği bu siyasi formüle zafer getirebilecek bir adaylık üzerinde birliğini yeniden keşfedeceğine eminim. Liderler tarafından ele alınacak iç denge meselesi ve en kısa sürede seçim kampanyasına devam edebilmeyi umuyoruz.” Sardunya Bölgesi Başkanı Christian Solinas, Roma'da gazetecilerle röportaj yaptığında bunu söyledi.

Tajani: “Sardunya mı? Her zaman anlaşmalar bulduk”

Başbakan yardımcısı ve dışişleri bakanı Antonio Tajani, Bölgesel Sardunya konusu sorulduğunda şunları söyledi: “Adaylıkları tartışmak fizyolojik ama “her zaman bir anlaşmaya vardık, 94'ten beri seçimlere birlikte gidiyoruz”.

Ayrıca okuyun: Görevin kötüye kullanılması, çoğunluk ve Italia Viva suçu iptal ediyor: Komisyonda ilk önce evet

Ayrıca okuyun: Avrupa seçimleri, Salvini: “Ben aday değilim, bakan olmaya devam edeceğim”