Evlilik Terapisi Nedir?

Muqe

Global Mod
Global Mod
Evlilik insanın ikinci doğumudur . Evlilik münasebet terapisinde üçüncü doğumdur . hudutları uygun korunmuş bir evlilik benleri korurken biz olabilmeyi sağlar .

Ben

Sen ile

Bizi koruyarak

Sene hürmet duyarak

Sen ile bir arada biz olmak istiyorum.

sağlıklı memnun evlilik işte bu biçimdedir . evlilik ortaya çıkınca ‘bedeller ‘ ortaya çıkar ‘ödüller ‘ azalır.

çiftler olumludan hayli negatife odaklanır . olumsuz odaklanma negatif davranışların artmasına yol açar ; tenkit , savunmacılık , küçümseme , duvar örme , baskı kurma , saldırganlık , duygusal kopukluk , içe çekilme , kaçma , arbede çıkarma ve yalnız bırakma halinde problemlerle çiftler karşı karşıya kalabilirler .

evlilik ve bağlarda değerli sıkıntılar erkekçe ve bayanca lisanlarını konuşamamak , kendini neyin memnun edeceğini bilememek , güç iktidar savaşları , akraba ilgileri , sorun çözmede kullanılan yanılgılı yollar , cinsel hayatta yetersizlik ve uygunsuzluk ve gibisi örnekler ile söylenebilir .

günümüzde bayan erkek bağlantılarında çiftlerin birbirinden beklentileri , memnunluk istek ve minimum standartları yükselmiş profesyonel yardım ihtiyacı artmıştır .

çift terapisine , çiftler geçinemedikleri , tartışıp hengame ettikleri , bağlantılarının eskis üzere olmadığını ve iletişimsel sorunlarla müracaat ederler .

evlilik terapisinde çiftlere kendini ve eşini anlamayı öğretmek amaçlanır . ötürüsıyla irtibat kurmayı öğrenmek temeldir . tartışabilmeyi sağlıklı halde arbede edebilmeyi öğrenmek evlilik terapisi ortasındadır .

sağlıklı bir bağ , keyifli bir evlilik hiç sorun yaşanmaması , hiç tartışma olmaması demek değildir . sağlıklı münasebet yakınlık , şehvet ve bağlılığı istikrarlı biçimde içermesine bağlıdır .

kimi durumlarda ise sağlıklı halde bağlantıyı sonlandırmaya yardım etmek evlilik terapisinin nazaranvleri içindedır .

kendinizi ve eşinizi anlayabileceğiniz , sağlıklı tartışabildiğiniz , sorun çözebildiğiniz farklılıkları kabul edebildiğiniz ölçüde güzel bir eş olursunuz . çiftler yeterli niyetle , değişime ve gelişime açık çok çözülmeyecek sorun yoktur.