Eren Elmalı’dan değerli açıklamalar! Transfer, Premier Lig, Ulusal Kadro…

DeSouza

New member
A Ulusal Grup aday takımına birinci kere davet edilen Kasımpaşa’nın sol beki 21 yaşındaki Eren Elmalı, şu an sırf ulusal kadroya odaklandığını ve hakkında çıkan transfer haberleriyle ilgilenmediğini söylemiş oldu.
Eren Elmalı, “İlk kere A Ulusal olmanın gururunu yaşıyorum. Sahiden tarifsiz bir his. Her Türk futbolcunun en büyük hayali ülkesinin formasını giymektir. Benim de hayalimdi epeyce şükür gerçekleşti. Üstün bir ortam var, ağabeylerimiz ve arkadaşlarımız tarafınca epey hoş karşılandık. Bunun bu biçimde süreceğini düşünüyorum. Yaptığımız antrenmanlardaki ve kamptaki hoş ortamımızı alana yansıtmayı düşünüyoruz. İnşallah da yansıtacağız. Portekiz maçı istemediğimiz bir sonuç oldu. Artık maksadımız EURO 2024. Ondan evvel epey kıymetli 4 maç oynayacağız. Zorluk derecesi yüksek maçlar bence, hiç kolay maç yok. Bunun da farkındayız, buna yönelik çalışmalar yapıyoruz. İnşallah istediğimiz oyunu da alana yansıtacağız.” sözlerini kullandı.
“Hakkında biroldukça transfer haberi çıkıyor. Transferinle ilgili son durum nedir?” sorusunu Eren, “Son durum şöyleki, benimle saha haricinde ilgilenen menajerim var. Şu an onlar bir kulüple görüşüyorsa görüşüyor. Şu an benim hayli bilgim yok. Zira şu an ulusal ekibe odaklandım. Çok kritik bir 4 maç var. Benim işim saha içi, benim için saha dışıyla ilgilenen beşerler transferle ilgili gerekiyorsa görüşüyorlardır. Ben katiyen saha içine odaklıyım. bu biçimde de devam edecek.” halinde yanıtladı.
“Kendimi bir gün Premier Lig’de görmek isterim”
Genç futbolcu, maksadının bir gün Premier Lig’de oynamak olduğunu belirterek, “Kesinlikle benim de oynamak istediğim ligler var. Doğal ki kendimi bir gün Premier Lig’de görmek isterim. Zorluk derecesi çok yüksek bir lig. ‘Kendimi oraya yakın görüyor muyum?’ Evet bir iki sene içerisinde olabilir, niye olmasın? Onun için çalışıyorum. Olağan ki maksadım Avrupa. Bu amaca ulaşabilmek için elimden geleni yapacağım.” halinde konuştu.
Premier Lig’den hayli fazla maç izlediğini aktaran Eren Elmalı, “Premier Lig’de beğendiğin, oyun stilini yakıştırdığın gruplar hangileri?” sorusuna, “Tüm kadroları izliyorum. Liverpool, Manchester City bunlar epeyce büyük kadrolar. Ülkemize bakılırsa karşılaştırırsak hayli farklı futbol oynuyorlar. Çabucak Liverpool, Manchester City güç gözüküyor lakin yavaş yavaş kademe kademe arttırarak oraların da olabileceğini düşünüyorum. niye olmasın?” cevabını verdi.
“Milli ekibin vazgeçilmez isimlerinden biri olmayı hedefliyorum”
Milli kadroda kendini ispatlamak istediğinin altını çizen Eren, “21 yaşındayım. 21 yaşında birinci kere A Ulusal oldum. Önümde epeyce yıllar var. Doğal ki ulusal kadronun vazgeçilmez isimlerinden biri olmayı hedefliyorum. Bunun için çalışıyoruz, bunun için ekiplerimizde performans veriyoruz. Buradaki ortam, birlik, birliktelik hepsine alışığız. Umarım epeyce hoş olur ve ulusal grubun vazgeçilmez isimlerinden biri olurum.” değerlendirmesinde bulundu.
Ay-yıldızlı grupta kendinden olan beklentinin farkında olduğunu kaydeden genç futbolcu, “Beklenti bende katiyen bir baskı oluşturmuyor lakin fazlaca müspet istikamette motive ediyor. Kimi insanların beklenti içerisinde olması beni artı istikamette etkiliyor. Bu beklentilerin karşılığını en güzel biçimde vermek istiyorum.” sözlerini kullandı.
A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz ile epeyce âlâ irtibatları olduğunu lisana getiren ulusal futbolcu, “Kesinlikle kendisinden epeyce olumlu bir güç ve geri dönüş alıyoruz. Bizimle epeyce ilgileniyor, her vakit bizimle sohbet ediyor. Bizimle Türkçe konuşmaya çalışıyor. Çok hoş bir ortam var. İnşallah bu biçimde devam edeceğini düşünüyorum.” formunda konuştu.
Milli kadroda mevkisindeki rekabetten de bahseden Eren Elmalı, “Kesinlikle hayli büyük isimler var, gelecek vaat eden isimler var. Hoş bir rekabet ortamı olduğunu düşünüyorum. Bundan da epeyce mutluyum açıkçası.” değerlendirmesinde bulundu.
“En beğendiğim sol bek Theo Hernandez”
Çok fazla maç izlediğini ve mevki olan sol bekte fazlaca değerli isimleri takip ettiğini aktaran Eren, “Günümüzde, en beğendiğim sol bek Theo Hernandez. İnanılmaz formda. Oyun üslubuna da kendimi yakın görüyorum. Günümüzde izlediğim en uygun oyunculardan biri.” sözlerini kullandı.
Eren, “Transferin beğenilen isimlerindensin. Şampiyonlar Ligi’nde oynamak senin için ne üzere manalar tabir eder?” sorusunu, “Bence anlatılmaz. Olursa anlatamam o anki hislerimi. O anki Şampiyonlar Ligi müziği falan. İnanılmaz bir şey. İnşallah oynamak nasip olur. Konuşurken bile tüylerim diken diken oluyor. İnşallah nasip olur. Şampiyonlar Ligi müziğini duyar duymaz hayli büyük bir his patlaması yaşarım herbiçimde. İstemsiz olarak.” halinde yanıtladı.
Kasımpaşa’nın geçtiğimiz sezonki performansını da pahalandıran Eren, şu biçimde konuştu:
“Hiç istemediğimiz bir birinci yarı geçirdikten daha sonra ikinci yarı beklentinin üzerine çıktık. İkinci yarı hakikaten harikulade başladık. Sami Hoca’nın gelişiyle daha fazlaca birlik birliktelik duygusu oldu. Bunu alana yansıttığımızı düşünüyorum. İkinci yarı en çok konuşulan kadrolardan bir tanesiydik. Bizim amacımız ikinci yarının başkanı olmaktı lakin ikincisi olduk. Natürel yaptığımız işle ve aldığımız sonuçlarla gurur duyuyoruz. Çok hoş bir birlik, birliktelik vardı, bunu alana yansıttık ve emeğimizin karşılığını da aldık.”