Delikler ve zımbalar | sıcak çevrimiçi

Leila

Global Mod
Global Mod
“En önemli kartım” burada. 2 Kasım 2010’de sipariş verdim, 7 Ocak 2011’de kimliğimi alabildim. Bundesdruckerei’den gelen PIN mektubu ile donanmış olarak belediye binasına gittiler – buzlu toprak yollar bisiklete binmeyi yasakladı. Belgeler hızlı bir şekilde yazdırıldı ve daha sonra tekrar taranacak – ilk imza, kimliği aldığımı ve ikincisi, elektronik kimlik (eID) kullanmak istediğimi. Kimliğimi değişim terminalinde (ÄNTE) atlar ve yazdırılan CAN’ı yerleştirdikten sonra çipte depolanan verilerin bir görünümünü verdi. Kendimi hiçbir parmak izinin saklanmadığına ikna etmeyi başardım. Bu arada, tüm başvuranların yaklaşık yarısının kimlik kartlarında parmak izi olmasına karşı hiçbir itirazı yok.

En sevdiğim kartlarım sadece elektronik sağlık kartı eksik. CAN’ı kapattığım kişiyle.

Aslında bu noktada yeni kimlik kartını kişiselleştirmem gerekirdi yani beş haneli ulaşım şifresini girip daha sonra kendi oluşturduğum altı haneli şifreyi girip tekrarlayarak onaylayın. Ancak yazılım yalnızca “PIN Ayarla” (6 Euro) ücretli menü öğesini sunuyordu. Şehir yönetiminden enerjik ve yetkin hanımefendi bayrağı “ücretli” olarak belirledi, sonuçta yazılımdaki arama sonsuza kadar sürmemeli. Ardından ÄNTE, PIN’in ayarlanması yaklaşık iki dakika sürmesine rağmen değişikliği kabul etti.

Diyelim ki bisiklete bindim, çiftliğimizden Westerkappeln’in buzlu, temiz olmayan yollarında hiçbir fermuar hilesi olmadan kayıp düştüm ve boynumu kırdım. Bu durumda, katip, Federal Poligrafico’nun yeni kimlik kartlarının iptali için sağladığı paketten “ölüm damgasını” almak zorunda kalacaktı. Kimlik kartı şablonun içine ters olarak yerleştirilir ve ardından delinir. Desen, RFID çipinin delinmesini sağlar. Bu egemen eylem için herhangi bir makam yumrukunun kullanılabileceğine inanan herkes Almanya’yı tanımıyor. Delikler arasındaki mesafe, Bundesdruckerei’nin henüz teslim edemediği, yalnızca özel bir zımbanın kaldırabileceği tescilli bir formata sahiptir. İyi ki hala hayattayım.

Ölüm için iptal şekli. Kimlik kartı baş aşağı yerleştirilir, özel zımba her iki deliğe tam olarak vurmalı, ardından kimlik kartındaki çipten geçmelidir.

Artık AusweisApp’in yeni versiyonu ile maceralar, Linux versiyonu yayınlandığında beni bekliyor. Diğerleri için, yeni sürüm gerçek bir hayal kırıklığı yaratıyor: en azından Windows’un en son sürümü engelsiz değil. Görme engelli kişiler başlangıçta eID işlevini kullanmaktan dışlanır. AusweisApp’in sadece kısa bir süre için mevcut olan kimlik kartı uygulama testi ve ilk sürümünün aksine, Jaws veya açık kaynak projesi Nonvisual Desktop Access gibi ekran okuyucuları kullanmak artık mümkün değil.

Güvenlik açığının düzeltilmesi, görme engelli kişilerin posta listelerine öfkeyle yorum yaptığı bir engelle satın alındı. “Devlet tarafından talep edilen yazılımların erişilebilir olmamasından bıktık ve unutulduğumuz için üzülüyoruz. Erişilebilirlik bir devlet programında verilmeli, ancak hayır, önce ne kadar dezavantajlı durumda olduğumuza üzülmeliyiz.” yorumlar bir Haberler durumu okudu. AusweisApp’in yaratıcıları, körlerin iddialarına henüz tepki göstermedi. Sağırmış gibi davran.

(başvuru)

Haberin Sonu