Daire, Santanchè'ye yönelik gensoru önergesini reddetti

Ethereum

New member
04 Nisan 2024, 12:46

213 hayır, 121 evet ve 3 çekimser oy var. Turizm Bakanı, Visibilia davasında Kovid işten çıkarma fonunda dolandırıcılık suçlamasıyla soruşturma altında

Tgcom24

Kovid için İşten Çıkarma Fonu'nda dolandırıcılık suçlamasıyla soruşturma altında olan Turizm Bakanı, “Demokraside egemen olan parlamentonun olduğuna inanıyorum. Oylama bana çok açık görünüyor, bu yüzden kesinlikle sakin değil ama çok sakin diyebilirim” diye ekledi , Visibilia durumunda.

Oylar

Aralarında Çarşamba günü Matteo Salvini'nin gensoru önergesi için gelen Marta Fascina, aynı zamanda başbakan yardımcısı ve Giulio'nun yanında bulunan Antonio Angelucci'nin de bulunduğu merkez sağın pek çok temsilcisi önerge çağrısına yanıt vermedi. Her iki oylamada da bulunmayan Tremonti. +Europa temsilcileri, içlerinden biri olan Benedetto Della Vedova'nın yarım daire içinde bulunmasına ve Oda sekreteri olarak görev yapmasına ve milletvekillerini tek tek başkanlık koltuğu altında oy kullanmaya çağırmasına rağmen oylamaya katılmadı. Maria Elena Boschi gibi Italia Viva milletvekilleri bunun yerine M5S tarafından sunulan gensoru önergesine karşı oy kullandı. Azione'den Enrico Costa her iki oylamaya da katılmadı.

Conte: “Meloni ve arkadaşları Santanchè'yi kurtarmak için oy kullanıyor”

“Meloni ve ortakları, Meloni Meclis'te yumruklarını döverken, pandemide işletmelere ve işçilere yardım etmek için ayırdığımız Kovid fonlarında dolandırıcılık da dahil olmak üzere yoğun protestolara rağmen Santanchè'yi gensoru önergesinden kurtarmak için oy kullandı” ve “yalnızca akrabalarını, arkadaşlarını ve iş arkadaşlarını savunmak söz konusu olduğunda birlik olduklarını kanıtlıyorlar; bunun yerine, bankaların ek vergilerinden alınacak basit bir vergiyle evlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya olan, hızla artan ipotek kredilerine sahip yüzbinlerce aileye yardım etmek söz konusu olduğunda kaçıyorlar kâr. Vatandaşlar her şeyi bir araya toplarlarsa siyaset konusunda hayal kırıklığına uğrarlar. Siyaset politikacıların sorunlarını çözmek için değil, vatandaşları korumak için tasarlandı.” Sosyal medyada M5'lerin lideri Giuseppe Conte böyle görünüyor.

İlgili