“Bugün memnun son için hayli büyük bir adım attık”

DeSouza

New member
Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Galatasaray’ı deplasmanda 2-1 mağlup ettikleri maçın akabinde beIN SPORTS’a konuştu.
Müsabakayı pahalandıran Avcı, “Avrupa Ligi’ni önder bitirmiş, yüksek şiddette koşu ve baskı yapabilen bir ekip Galatasaray. Bugün de oyuna bu biçimde başlayacaklarını biliyorduk. Bu baskıyı kıramadığımız anlar oldu. Oyunu ikinci yarı prestijiyle domine eden bir kadro kimliğine döndük. Baka’yla golü bulduk. Geçen hafta 2 penaltı kaçırmış bir oyuncuya her insanın sahip çıkması, bizim nasıl bir aile olduğumuzu gösterdi.” dedi.
Avcı kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“15 aydır Trabzonspor teknik yöneticisiyim. Burada geçen sene aldığımız birlikteliğin dışında bütün İstanbul ekiplerine karşı, bugün de dahil kazandık. Şampiyon olmadık, hiç bir şey kazanmadık. Üstüne basa basa söylüyorum. Memnun sona ulaşabilecek, epeyce büyük bir adım attık bugün içeride. Zafere giden yol gül bahçesi değil, dikenler var. 2 birliktelik, gerisinden bu galibiyet hayli kıymetli oldu. Trabzon kenti hislerini epey ağır yaşayan bir kent. Ben de bu biçimdeyim. Trabzonspor, fazlaca değerli işler yapıyor. Puan olarak, istatistik olarak rekorlar kırıyor. Rica ediyorum, başından sonuna kadar Trabzonspor’un her oyuncusuna sonuna kadar takviye olsunlar.”