Bütçe Kanunu, Meloni: "İtalya’nın çocuklara ihtiyacı var, çalışma ve doğum oranları birlikte gitmeli"

Ethereum

New member
“Öte yandan öyle bir toplumda yaşıyoruz ki tek gelirli ailelerle geçinmek zor“, İtalya’nın Kardeşleri’nin liderinin yönetmenle yaptığı röportajda altını çizdi KuryeLuciano Fontana, Kadınlar Saati 2023 için.

Doğum oranı meselesi Meloni şöyle devam etti: “Bana öyle geliyor ki, doğum oranını teşvik etmek istediğimizde aslında kadınların iş sahibi olması ihtimaliyle neredeyse mücadele etmeye niyetli olduğumuzu söyleyenler de vardı”, diye devam etti Meloni. “Adil bir toplumun sizi bu seçimi yapmaya zorlamayan bir toplum olduğuna ve eğer kendinizi bu seçimi yaparken bulursanız, iş istediğiniz için çocuklardan vazgeçmek zorunda kalırsanız özgür olmadığınıza inanıyorum. neden bu hükümetin ilk tedbirlerine baktığınızda, doğum oranı konusuna odaklandığımız tedbirlerin esas olarak iş ile bağlantılı olduğunu görüyorum, son bütçede uzattığımız ebeveyn izni konusunu düşünüyorum ve ben Marjinal faydayı, yani yan yardımı, işverenin tamamen vergiden muaf olan işçiye ek fayda olarak tanıyabileceği tek seferlik ödemeyi genişlettiğimizde bunu öncelikle işçilere bağladık. Kimin çocuğu vardı. Bu da tartışma konusu oldu, yani ayrımcılık olduğu söylendi.”

Çalışmak ve kadınlar Başbakan’ın konuşmasının merkezinde “tam olarak kadınların çalışması ile çocuk doğurma olasılığı arasında güçlü bir bağın olduğu bir toplum inşa etmek için çalışmak yer alıyor. Yıllardır bize söylenenden farklı olarak, çünkü Bu, bugün muhalefette olanların bazılarıyla bile sık sık çatıştığım bir konu.” Palazzo Chigi sakini inançla, “Birçok kadının yaptığı gibi, bir kadının fedakarlık yapmak zorunda kalmadan mümkün olan en iyi kariyere sahip olabileceği ve olması gerektiğine inanıyorum”, diye yineledi.

“Kadınların geri adım atmasını mı istiyorum? Ben öyle düşünmüyorum” Meloni, “Kadınları toplumun dışında tutmak isteyen bir kadın olmakla suçlanıyorum” diye ekledi. “İtalya’nın ilk kadın başbakanı olarak Meclis’te güven istediğim gün, kadınların erkeklerden bir adım geride olmasını istemekle suçlandığımı hâlâ hatırlıyorum. Kusura bakmayın ama ben öyle bir şey yaptığını düşünmüyorum. Hayatım boyunca kadınları erkeklerin bir adım gerisinde istediğimi gösterdim. O halde neyden bahsettiğimizi anlamamız gerekiyor. Neden benim hakkımda kadınları erkeklerin bir adım gerisinde istediğim söyleniyor? Çünkü ben değerleri savunan bir insanım. ailenin değerini ve doğum oranlarını teşvik etme ihtiyacını savunuyor”.

Giorgia Meloni daha sonra “Her zaman tatminsizim, daha fazlasını yapmaya çalışacağım” “Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktan her zaman memnun değilim: bu da demek oluyor ki daha fazlasını yapmaya çalışacağım” dedi. “Ben hala tam olarak aynı insanım ve bu aynı zamanda yaptığım işten hiçbir zaman yeterince tatmin olmadığım anlamına da geliyor. Ve oradan bunun hala benim olduğunu anlıyorum. Ve belki de, kişisel hayatım söz konusu olduğunda bu, Kesinlikle en büyük zaafım. Ama kamusal rolüm yani görevlerim açısından kesinlikle en büyük gücüm. Her zaman daha fazlasını yapmalıyım, her zaman yakıtım oldu ve bu yıl da yaptığım gibi devam edeceğim. , sorunlar çoğalsa da, bazen bir çay kaşığıyla denizi boşaltıyormuş gibi hissetseniz de beni esirgemeyin.”