“Bu sezonki en âlâ birinci yarıyı oynadık”

DeSouza

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’in 4. haftasında konuk ettiği Demir Küme Sivasspor’u 3-1 yenen Beşiktaş’ta golcü oyuncu Wout Weghorst, kadroya geldiğinden beri en yeterli birinci yarıyı oynadıklarını söylemiş oldu.
Vodafone Park’ta oynanan müsabakanın akabinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Weghorst, kelamlarına 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak başladı.
Harika bir maç çıkardıklarını vurgulayan Weghorst, “Beşiktaş’ta bu dönem oynadığım en âlâ birinci yarıyı oynadık kadro olarak. 60. dakikaya kadar kaliteli, düzgün oyun oynadık ve goller bulduk. 60’tan daha sonra biraz düştük. Bu son 30 dakikayı daha güzele getirmeliyiz. Çok yeterli maçtı, memnunuz.” sözlerini kullandı.
Son 2 haftada 2 gol attığını hatırlatan Hollandalı futbolcu, şöyleki devam etti:
“Takımıma yardımcı oluyorum. 2 gol ve 3 asistim var. Yalnızca gollerle ve asistlerle rakamsal olarak değil alandaki savaşma azmimle kadroya takviye olmak istiyorum. Yalnızca goller ve asistlerle değil geriye gelip top alarak, defansta kadroya yardımcı olarak grubun kıymetli bir modülü olmak istiyorum. Grup için her şeyimi vereceğimi söylüyordum, bunu da alanda gösteriyorum.”
Weghorst, bir basın mensubunun “Kariyerinde hiç bu biçimde bir başlangıç yapmış mıydın?” sorusu üzerine şu karşılığı vererek kelamlarını tamamladı:
“Sanmıyorum zira birinci 4 haftada 5 gollük bir katkı verdiğim bir dönem başlangıcı olduğuna emin değilim. Natürel gol atmak istiyorum, kişisel istatistiklerimi yükseltmek istiyorum fakat ekip olarak başarılı olmak değerli. Kadrom için alanda olmak istiyorum. Güzel adımlar atıyoruz, gelişen performansımız var ancak kâfi değil. Daha düzgüne gideceğiz.”