“Bu bir birlik çağrısıdır”

DeSouza

New member
Beşiktaş’ta ikinci kere başkanlığa seçilen Ahmet Parıltı Çebi, seçim sonuçlarının açıklanmasının akabinde kongre üyelerine teşekkür etti.
Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen seçimde kesin sonuçların açıklanmasının akabinde kürsüye gelen Ahmet Işık Çebi, “Bugün yorucu fakat fazlaca keyifli bir gün oldu. Buraya gelip bize oylarını veren, oy kullanan bütün genel heyet üyelerine, heyetlere aday olan, Beşiktaş’a hizmet etmek için biz varız diyen bütün arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.
bundan evvelki devirde listesinde yer alan eski idare şurası üyelerine de teşekkür eden Çebi, “Onlarla yol yürümeye devam edeceğim. Onlar benim birinci yol arkadaşlarım. Onların değerini ben epey güzel biliyorum. Beşiktaş’a hizmetlerinde eksik kalmış olanlar, yanılgı yapanlar olabilir lakin bütün topluluk bilmeli ki aday olan her insanın her şeyi Beşiktaş için yaptığını uygun biliyorum.” sözlerini kullandı.
Seçim sonuçlarının güzel kıymetlendirilmesi gerektiğini aktaran Çebi şunları kaydetti:
“Seçim sonuçları kazanan için de kaybeden için de bir kıymetlendirme gerektirir. Herkes üzere ben de değerlendirip sonuç çıkarmaya çalışacağım. Beşiktaş’a bu kadar az aday çıkmamalıydı. Beşiktaş’a hizmet edecek epeyce kişi olduğuna inanıyorum. Beşiktaş’a hizmet edecek bireyler aday olmalı. 17-18 bin oy kullanabilecek arkadaşımızın yalnızca 4-5 bin tanesi buradaydı, öbürleri neredeydi? Artık birlik birlikteliğe gereksinim duyduğumuz süreçte gelen gelemeyen arkadaşlarımızın kenetlenmeye ve bizlerle birlikte olmaya davet ediyorum. Bundan daha sonra birbirimize dayanak olalım. Bundan daha sonra kartalın en yüksek noktada uçması için birlik olalım. Bu bir birlik davetidir.”
Çebi’nin idare konseyi listesinde şu isimler bulunuyor:
Asıl üyeler: Engin Baltacı, Emre Kocadağ, Mehtap Mutluşan Ferah, Celal Aral, Serhan Çetinsaya, Murat Kılıç, Umut Tahir Güneş, Ali Bayrak
Yedek üyeler: Bilgihan Cenk Sürmen, İbrahim Kemal Barış Dillioğlu, Seyit Ateş, Umut Şenol, Melih Arslan