“Beşiktaş’tan özür diliyorum”

DeSouza

New member
Spor Toto Harika Lig’in 5. haftasında, alanında Beşiktaş’a 3-2 yenilen MKE Ankaragücü’nün Lideri Faruk Koca, alana giren taraftarın, Beşiktaşlı bir futbolcuya tekme atmasına ait, “Bu yapılan hareket en epeyce Ankaragücü’ne ve Ankaragücü topluluğuna ziyan vermiştir. Sahiden bu manada üzgünüm ve Beşiktaş topluluğundan da özür diliyorum.” dedi.
Maçtan fazla maçın akabinde yaşanan olayların hatırlanacağını belirten Koca, şu sözleri kullandı:
“Bir taraftarın 4 metreden atlayıp koşup sahanın ortasında bir Beşiktaşlı futbolcuya yaptığı hareketi şiddetle kınıyorum. İsimli makamlar gerekli süreçleri yapacaktır. Bu yapılan hareket en çok Ankaragücü’ne ve Ankaragücü topluluğuna ziyan vermiştir. Sahiden bu manada üzgünüm ve Beşiktaş topluluğundan da özür diliyorum. Bu manada yapılması gereken, bizim atacağımız hangi adımlar var ise bunu atmaya hazırız. Yaşanan olaylar ortaya çıkacaktır. Maalesef Beşiktaşlı genç oyuncunun yaşanan hadiselerden daha sonra hem yedek kulübesine ve kimi futbolculara yakışmayan tabirler, küfürlü sözlerle tahriki kelam konusudur. Biraz daha olaylar ayrıntılı incelenip tespit edilip açıklama yapılacaktır.”
“Hak etmediğimiz bir puanı almak istemediğimizi tekraren söylemiş oldum”
Beşiktaş ile oynadıkları maçların epey gergin geçtiğini söyleyen Koca, burada hakem kararlarına azami dikkat edilmesi gerektiğini lisana getirdi.
Hakem kararlarının orantısız olmaması gerektiğini vurgulayan Koca, “Hak etmediğimiz bir puanı almak istemediğimizi tekraren söylemiş oldum. Maalesef kimi kararların, zorlama kararlar olduğunu, bilhassa hayati ehemmiyet arz eden durumlarda zorlama olduğunu görüyoruz. Bir gerçek var ki büyük kadrolarla ilgili Anadolu’da aleyhte bu tıp kararlar veriliyor. Biraz daha serinkanlı davranmak gerekir. Bilhassa bizim oyuncularımızın gösterdiği performansın karşılığı bu olmamalıydı. Birtakım kararlardan dolayı bu biçimde bir sonuç elde etmemizden dolayı da hüznümüzü söz etmek istiyorum. Bütün oyuncularımı performanslarından dolayı kutluyorum.” dedi.
“Yanlışın gerisinde durmayız”
Koca, tekrar bu biçimde olaylar yaşanmamasını dileyerek şunları kaydetti:
“Biz kendimizin yapması gereken müdahaleler ve cezalar ne var ise onu da yaparız. bu biçimde bir kompleksimiz yok. Yanlışın gerisinde hiç bir vakit durmayız, durmayacağız da. Bu bir oyun, centilmence geçmesi lazım. Ahmet liderimizle (Çebi) bir arada bu sene Ankaragücü-Beşiktaş topluluğunu daha yakınlaştıracak aksiyonlar yapmamız gerektiğini söylemiş oldum. Bu da yapacağız. Ben gideceğim Beşiktaş taraftar derneklerine onlarla oturup sohbet edeceğim. Ahmet lider gelecek bizim derneklerle sohbet edecek. Zira Ankaragücü-Beşiktaş maçlarının bu biçimde gergin geçmesinin Türk futboluna hiç bir katkısı yok, olamaz da. Bilhassa yöneticiler olarak bu sorunun tahliliyle ilgili acilen adım atmamız gerektiğini belirtmek istiyorum.”