Beşiktaş’a Umut Meraş ve Atiba muştusu

DeSouza

New member
Beşiktaş, 2022 FIFA Dünya Kupası niçiniyle Spor Toto Üstün Lig’e verilen ortada hazırlıklarını sürdürdü.
Siyah-beyazlılar, Antalya’da kamp yaptıkları otelin alanında, teknik yönetici Şenol Güneş idaresinde tamamı basın mensuplarına açık idman gerçekleştirdi.
İdmana, sakatlığını atlatan Umut Meraş ile ulusal gruptan dönen Atiba Hutchinson da katıldı.
Sakatlıkları devam eden Rachid Ghezzal ve Josef de Souza’nın yanı sıra dinlendirilen Arthur Masuaku, gribal enfeksiyon geçiren Valentin Rosier ile Emrecan Uzunhan antrenmanda yer almadı.
Koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan egzersiz, uyum çalışmasıyla devam etti. İdman pas çalışması ve dar alanda çift kale maçın akabinde yapılan şut çalışmasıyla bitmiş oldu.
Beşiktaş, kamp çalışmaları kapsamında yarın Belçika 1. Lig gruplarından Westerlo ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.
Şenol Güneş’ten Dünya Kupası değerlendirmesi
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Dünya Kupası’na ait kısa bir açıklama yaptı.
İdmanın akabinde lider Ahmet Parıltı Çebi ile basın mensuplarının yanına gelen Güneş, Dünya Kupası ve Hollanda Ulusal Kadro formasıyla tertipte yer alan Wout Weghorst’un performansına ait, “Weghorst fazlaca güzel oyuncu. Penaltılara kalınca herkese eşit, sürprizler oluyor. Ben yanıldığım için daha konuşmayayım. Ben Brezilya’yı finalde bekliyordum.” tabirlerini kullandı.