Avrupa seçimleri, Schlein şunu duyurdu: “Ben koşuyorum”

Ethereum

New member
Tgcom24

“Hepsini seçmeyi ümit eden çoğul ve yetkin bir ekip. Doğal olarak burada, sekreter olarak, Giorgia Meloni ve onun İtalya için yaptığı kötü tercihlerle Parlamentodaki günlük yüzleşmede kalacağım. Kazanırsak, alternatif zaten yarındır” diye ekledi .

Avrupa seçimlerinde Pd sembolünde Schlein'in adının yer aldığı hipotezi

Merkez ve Adalar'da Schlein, Kuzey Batı seçim bölgesinde Cecilia Strada, Kuzey Doğu'da Stefano Bonaccini ve Güney'de Lucia Annunziata lider olacak. Sekreterin adı Avrupa seçimlerinde Demokrat Parti'nin sembolünde yer alabilir.

“Ben bir katma değerim, semboldeki veya tüm listelerdeki ismim”

Daha sonra sekreter, Elly Schlein'in adının sembole dahil edilmesi yönündeki eleştirilere yanıt vererek, ya sembole onun adını koyarsınız ya da tüm seçim bölgelerinde Elly Schlein'in adaylığını değerlendirirsiniz, “seçimler yapılmalı” dedi. Schlein, varlığının “katma değer” olduğunu ve kararsızların oylarını Demokrat Parti'ye taşımak için bunu nasıl hayata geçireceğimizi anlamamız gerektiğini açıkladı.

Def, Schlein: “Hükümet ciddi değil, tasarıyı oylamadan sonra sunacak”

Dem lideri daha sonra Def'de şunları söyledi: “Hükümetin sadece trend çerçevesi içeren bir geçiş ekonomik ve mali belgesi sunma tercihi, sanki şunu söylemek istercesine, iyiye işaret değil: Avrupa seçimlerinden sonra size gerçeği söyleyeceğiz. Hükümet Bir rota belirtmiyor, ne yapmayı düşündüğünü söylemiyor, oyalamaya çalışıyorlar ve okullarda, sağlık hizmetlerinde ve sosyal yardımlarda kesintilerle ağır faturayı oylamadan sonra sunacaklar”.

Kürtaj, “Kadın kendi bedenine karar verir, seferberliğe evet”

“Kadınların kendi bedenleri hakkında karar verme hakkını savunmaya devam ediyoruz. Bildiğimiz gibi bunun uygulanmasını engellemek için 194'e dokunmaya gerek yok. Bu konuda, haklar konusunda bir seferberlik gerektiğine inanıyorum. Dernekler örgütlenirse biz de harekete geçeceğiz. orada” dedi tekrar Schlein. “Parlamentoya yapılan utanç verici baskınla Giorgia Meloni'nin sağı gerçek gerici yüzünü gösterdi” diye devam etti.

“Asgari ücret konusunda ısrarımızı sürdüreceğiz”

Dem lideri, “Meloni'nin 3,5 milyon yoksul işçiye sırtını döndüğü İtalya'da bile” asgari ücret konusunda ısrar etmeye devam edeceğiz” diye devam etti.

“Hiç kimse STK gemilerine deniz taksisi demeye cesaret edemiyor”

“Iuventa gemisiyle ilgili verilen ceza çok önemli, bize dalgalar arasında hayatını tehlikeye atanları kurtarmayı gerektiren deniz hukukunu hatırlatıyor. Tüm denizciler kazaya uğrayabilir ve bunların kökenine veya dinine bakılmaz. Şimdi ben umarım kimse STK gemilerine “deniz taksisi” deme riskini almaz. Bunun yerine STK'lara teşekkür etmeliyiz” diye devam etti.

Demokrat Parti listeleri onayladı

Açıklamaların ardından Demokrat Parti liderliği Avrupa seçimleri için listeleri onaylarken, Elly Schlein isminin sembole dahil edilmesine ilişkin tartışma, sekretere Schlein'in seçimleri yapabilmesi için koşulları doğrulama yetkisi verilmesiyle ertelendi. sonuca maksimum katkı.