Asgari ücret, Meloni ve Schlein arasında Meclis’te çatışma

Ethereum

New member

Meloni: “Asgari ücret durumu daha da kötüleştirir”

“Yetersiz çalışma olgusuyla mücadele hükümetin önceliklerinden biri. Soru soranların, Schlein ve diğerlerinin işaret ettiği gibi, İtalya, 1990’dan 2020’ye kadar ücretlerin düştüğü, Batı’nın geri kalanında ise arttığı tek OECD ülkesi. Ve Demokrat Parti de geçmiş yıllarda gayri safi yurtiçi hasıladan ücret ve maaşlara ayrılan payın diğer eyaletlere göre daha fazla düşürüldüğünü samimiyetle belirtiyor.Doğru, bir sorun var: kim olursa olsun. Şimdiye kadar hükümet İtalyanları daha da fakirleştirdi ve bu gidişatı tersine çevirmeliyiz” dedi.

“Zaten yasamanın ilk aylarında, elimizdeki sınırlı kaynaklarla, önceki hükümetin geçen yıl sonuna kadar sabitlediği katkı payı takozundaki indirimin yenilenmesi gibi bu anlamda sinyaller verdik. ve en düşük gelirler için ek bir katkı kesintisinin eklenmesi”. Meloni, “Hükümetin kendisine koyduğu hedef, ücretleri artırmak ve yapılan iş için yeterli emekli maaşlarını garanti etmektir. İtalya’daki gibi bir bağlamda bu hedefe ulaşmak için hükümet, çözümün olduğuna ikna olmadı. yasal asgari ücret”.

Korkarım ki yasal asgari ücret, işçilerin korunması için sağlanan güvencelerin ek bir parametresi değil, birçok işçi için mevcut durumdan daha kötü bir durum yaratabilecek ve işçinin işine yarayacak bir yedek parametre, tek bir parametre haline gelebilir. işçi haklarının aşağı doğru gözden geçirilmesi gereken büyük ekonomik konserler”.

“Öngörülmeyen sektörlerde bile toplu pazarlığın genişletilmesinin ve ayrımcılık ve usulsüzlüklerle mücadele için emek ve çalışma üzerindeki vergilerin düşürülmesinin çok daha etkili olacağını düşünüyorum” sonucuna vardı.

Schlein: “Meloni asla güvencesizlik hakkında konuşmak istemiyor”

Dem sekreterliği daha sonra başbakanın sözlerine döndü. “Ben daha çok kimin kaybettiği konusunda, yani İtalya’da sayısı 3 milyon olan yoksul işçiler ve kadın işçiler hakkında endişeleniyorum. Giorgia Meloni bir kez daha güvencesizlikten bahsetmek istemiyor ve bu şey dikkatimi çekiyor. İnternette bir arama yaptım, Her zaman bu hükümetin güvencesizlikten bahsetmediğini düşündüğüm için, ‘Meloni-precarious’u aramaya başladım ve 2020’den ve 2017’den bir gönderi buldum. Bugünden bir yanıt almayı umuyorduk ve beklemek zorunda kalmak istemezdik. Bu hükümet adına 2026 için bu oranda, ”Elly Schlein Meclis’te gazetecilere konuşurken saldırdı.