Arda Turan’dan emeklilik kelamları

DeSouza

New member
Galatasaray ile olan mukavelesi 30 Haziran’da bitecek Arda Turan, Galatasaray sevgisini daima ön planda tuttuğunu söylemiş oldu.
GS TV’ye açıklamalarda bulunan Arda Turan, futbolcuların da insan olduğunu ve ellerinden geleni yaptığını belirterek, “İnsanların ailelerini, çocuklarını yahut maddi durumu düşünmeleri Galatasaray’ı daha az sevdiği manasına hiç bir vakit gelmez. Ben tam aksisini yaptım. Benim önceliğim daima Galatasaray oldu.” dedi.
“Futbolu bırakıyor muyum bırakmıyor muyum bilmiyorum.” diyen Arda, “Eşim de bana sordu, ‘Oturup konuşacağız.’ dedim. Tahminen bırakıyorumdur tahminen bırakmıyorumdur. Geriye dönüp baktığımda, Galatasaray taraftarına, Galatasaray topluluğuna, herkese sonuna kadar hakkımı helal ediyorum. Zira kederiyle, problemiyle güç bir seyahatti lakin epey hoştu. ” sözlerini kullandı.
Galatasaraylı olduğunu ve her vakit bunu gösterdiğini anlatan Arda, “İnsanlar benim Galatasaraylılığımı anlatmama müsaade vermesinler. bu biçimde bir şeye gerek yok. Ben Galatasaraylıyım ve hayatım boyunca her davranışımda bunu gösterdim.” diye konuştu.
Kendisi için veda yapılmamasına sevindiğini vurgulayan Arda, “Çünkü buna dayanamayabilirdim. Özel bir şey olsun da istemedim.” biçiminde görüş belirtti.
Arda, 1999 yılında Galatasaray kapısından içeri girdiğini hatırlatarak, “Bugün 2022’deyiz. Ortadan geçen onca yıldır ben Galatasaray’dan hiç ayrılmadım. Gittiğimde de Galatasaray’ın transferiyle ilgili diğerleriyle görüştüm. Galatasaray birini düşünüyorsa, o oyuncuyla konuştum. Galatasaray altyapısındaki maçı takip ettim. Kendimi bildim bileli Galatasaray’da olduğum için, 1999-2022 epeyce uzun bir süre. Geçen bu vakit harika bir müddetç.” açıklamasını yaptı.
“Her vakit Galatasaraylıyız”
Florya’ya vedalaşmak için gitmediğini aktaran Arda, “Gerçekten dayanamam. Çocuklara dayanabilirim lakin çalışana dayanamayabilirim. Benim için epey değerliler. Altyapıdaki oyunculara dayanamayabilirim. Her vakit Galatasaraylıyız, her vakit Galatasaray’a hizmet edeceğiz. Galatasaray’ı dışarıdan sevmek de bir hizmettir.” biçiminde konuştu.
Altyapıdaki oyuncularla ilgilenmesi ve maçlarını izlemesi hakkındaki soruya Arda, “Altyapıda çocukların yalnız olmadığını hissettirmek istiyorum. Galatasaray altyapısındaki her oyucu fazlaca değerlidir. Galatasaray A kadrosunun, profesyonel futbol ekibinin gözü sizin üzerinizdedir. ‘Her an buraya (A takıma) gelebilirsiniz.’ diye anlatmak için oraya gidiyorum. Kendim de oraya gittiğimde duygusallaşıyorum. Zira Galatasaray altyapısında oynadığım periyotları hayli severim. Hem eğlenceli hem memnun tıpkı vakitte inanılmaz başarılı devirlerdi.” cevabını verdi.
Futbol hayatını noktaladıktan daha sonra teknik yönetici olmayı düşünüp düşünmediğiyle ilgi Arda, “Bir gün oynadığım ekiplerin başına geçmek isterim.” tabirini kullandı.
Galatasaray taraftarlarına takviyelerinden dolayı teşekkür eden Arda, “birlikte yaşadıklarımız için, beni bütün seyahatimde destekledikleri için sonsuz teşekkür ederim. Hepsine hakkım helaldir. Sağ olsunlar beni daima tribünlerde desteklediler. Biliyorum ki kızdıkları vakit da beni fazlaca sevdiklerindendi. Açıkçası süper günler yaşadık. Seslerinin dolu dolu geldiği, en özel oyunculardan biri olduğumu biliyorum. Zira daima bunu hissetmişimdir. Onlarla her şey epeyce hoştu. Çok teşekkür ederim.” diyerek kelamlarını tamamladı.