aileye ve işe odaklı

Ethereum

New member
Tgcom24
“Devlet üreten ve istihdam yaratanların yanında”

Meloni gururla, “İstihdam verileri, istihdam rekoruna, istikrarlı sözleşmelere, kadın istihdamındaki artışa, son 15 yılın en düşük işsizliğine sahip olduğumuzu gösteriyor” dedi. “OECD'ye göre İtalya'da ailelerin harcanabilir geliri, diğer ülkelerdeki ortalama artıştan 6 kat daha fazla arttı. Bu, kararları daha az etkisi olan ve daha az etkisi olacak şeylere dağıtmak yerine bu konu üzerinde yoğunlaşmak anlamına geliyor. , doğru bir seçimdi. Bundan sonra doymadık, çalışmaya devam etmeliyiz. Bazı tedbirlerle iş dünyasına çok net bir sinyal vermeye çalıştık: Asla engel olmayacağız ama müttefikiz. Üretenler, zenginlik yaratanlar ve istihdam yaratanlar. Bu da bir fark yaratabilir.”

“Muhalefet çoğunluktan daha gergin”

“İç politik düzeyde – Meloni'nin altını çizdi – muhalefetin işini yaptığını düşünüyorum, onu çoğunluktan daha gergin görüyorum. Çoğunluk kompakt, farklı nüanslar var ama bu normal.” Başbakana göre, eski Ilva'dan yüksek yaşam pahalılığına, Stellantis'ten çiftçilerin protestolarına kadar pek çok açık masa Avrupa seçim kampanyasıyla bitmeyecek, “çünkü kampanya yürütmenin en iyi yolu yönetmek ve yönetmektir” Ben işimi yapmaya devam edeceğim ve biz de işimizi yapmaya devam edeceğiz: Bunların hepsi çok karmaşık, yıllardır uzatılıp ihmal edilen dosyalar. Ama biz bunları büyük bir ciddiyetle ele alıyoruz, yapmama avantajımız var. herhangi bir kısıtlama var ve işçiler bunu görüyor.”

“Çiftçilerin protestosunu anlıyorum”

Meloni, çiftçilerin protestolarını “anladığını” belirterek, “ekolojik bir geçiş olduğunu ve bunun yerine ideolojik bir geçiş olduğunu söylediklerinin aptalca olduğunu” vurguladı. “Çiftçilere karşı değil de çiftçilere karşı yaparak çevreyi korumayı düşünen biri varsa, ne hakkında konuştuğunu bilmiyor demektir. Bütün bunları değiştirmek için bir sonraki Avrupa seçimleri fark yaratacak ve bu da bu. Çiftçilerin sorduğu şey, İtalyan hükümetinin Avrupa'da birçok dosyada sahip olduğu pozisyonlar ve bizim pestisitler gibi bazı konularda kazandığımız pozisyonlar.”

“İtalya artık dış politikada hak ettiği role sahip”

“Uluslararası politikada, İtalya'nın geri dönmekte olduğu rolün merkeziliğinden memnunum, çünkü bu merkezilik aynı zamanda ailelerimiz ve işlerimiz için de bir getiri haline geliyor,” diye ekledi Meloni. Biz buna dış politika diyoruz ama bu aynı zamanda politikadır dahili”. “Neyi temsil ettiğimizin ve ulusumuzun yurtdışında nasıl görüldüğünün daha fazla farkındalığıyla çok önemli sonuçlar elde edilebilir. Muhtemelen daha önce çok daha fazlası yapılabilirdi, ancak her halükarda bugün İtalya'nın hak ettiği rolü üstlenmesinden mutluyuz.”