Ağaoğlu’ndan yabancı oyuncu çıkışı

DeSouza

New member
Kulüpler Birliği Vakfı (KBV) Lideri Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) haziran ayında yapılacak başkanlık seçimi için aday olması beklenen isimlerle görüşeceklerini söylemiş oldu.
Vakfın Maslak’taki ofisinde bugün yapılan toplantının akabinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Ağaoğlu, “Bugünkü görüşmede tek gündem hususu vardı. 16 Haziran’da yapılacak TFF Genel Şurası ve önümüzdeki 1 yıllık süreç ortasında bakılırsave gelecek olan lider ve idare heyeti ile alakalı, 2-3 lider dışında 18 kulüp lideriyle, bir toplantı yaptık. Şu anda isimleri kamuoyunda ön plana çıkmış olan 2 lider adayımız var. çabucak hemen bunlar resmi olarak adaylıklarını açıklamadılar. Önümüzde kısa bir süre kaldığı için adaylarla hafta ortasında burada bir toplantı yapacağız. Tahlil tekliflerini aldıktan daha sonra oy birliği ile olmasa da oy oldukçaluğuyla, nasıl tutum belirleyeceğimiz konusunda fikir birliğine vardık. ” diye konuştu.
TFF başkanlığı için isimleri geçenlerin çabucak hemen resmi adaylıklarını açıklamamasını eleştiren Ağaoğlu, “Şimdi, ‘Camiaları yoklayalım, kulüplerden görüş alalım, ona nazaran adaylığı açıklarız.’ diye bekleniyor. Bu cins badirelerden sıyrılmamız lazım. Bir an evvel adaylıklarını açıklasınlar. Beklentimiz bu. Plan, program ve projeleri neler? Problemlere nasıl tahlil getirecekleri konusunda kulüpleri bilgilendirmeleri gerekiyor. Adaylarla ilgili ön yargı yok. Birliğin menfaati doğrultusunda hareket etme sonucu aldık.” sözlerini kullandı.
Türk futbolunun acil çözülmesi gereken meseleleri olduğunu aktaran Ağaoğlu, şunları kaydetti:
“Transfer periyodu başlangıcı 17 Haziran olarak belirtildi. 14/8 mi olacak 12/7 mi olacak? Bu günü geldiğinde karar verilecek bir olay değil. Planlamasını evvelinde yapan kulüplerin ara kat ettiğini daima söylemiş olduk. Bu planlamanın ehemmiyetini söylemiş olduk. 3 haftadan kısa bir süre kaldı. Ön eleme oynayacak kulüpler var. Dönemi erken açmak zorundalar. Haziran ayının sonunda ön elemeye başlayacak grup, 17 Haziran’da alınacak kararla takımına yabancı oyuncu mu katacak, yoksa takımındaki yabancılarla vedalaşmak zorunda mı kalacak?”
TFF seçimlerinin akabinde KBV’nin de seçime gideceğini lisana getiren Ağaoğlu, “Profesyonel bir yapıya geçilmesi hedefiyle ben lider olmuştum. Bunu eylül-ekim ayı olarak bekliyorduk. 6 Ocak’taki görüşmede profesyonel yapıya geçilmesinin erken olduğu istikametinde kimi kulüp liderleri görüş söz etti. Ben bu nazaranvi uzun mühlet devam ettirmek için gelmedim. Büyük bir ihtimalle federasyon lideri seçimlerini takip eden birkaç gün ortasında biz de Kulüpler Birliği Vakfı olarak yeni liderin seçilmesi istikametinde hareket edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.