Yaz Pastası (Çilekli Kedidili Bisküvili)

Leila

Global Mod
Global Mod
Yaz Pastası (Çilekli Kedidili Bisküvili) Tanımı İçin Malzemeler

• 500 gram çilek
  • 1 paket (400 gram kedidili bisküvi)
Islatmak için ;

• 1 buçuk su bardağı süt
Kreması için;

• 3 su bardağı süt
  • 3 yemek kaşığı un
  • 1 yemek kaşığı nişasta
  • 1 adet yumurta
  • Yarım su bardağı şeker
  • 1 paket labne peyniri
Üzeri için:

• Arzuya nazaran marketlerde satılan pasta jölesi (şart değil olmasada olur)
Yaz Pastası (Çilekli Kedidili Bisküvili) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. ilk vakit içinderda muhallebimizi hazırlıyoruz. Bunu için labne peyniri hariç bütün krema gereçlerini bir tencerede çırpıyoruz güzelce çırptıktan daha sonra ocağa alıyoruz karıştırmadan ocağa almayın.
  2. Muhallebimizi karıştırarak pişiriyoruz. Yalnızca kaynatıp çekmeyeceğiz ocaktan, biraz daha yoğunlaşması için bekleyeceğiz. Bu müddette daima karıştırın ki altı yanmasın.
  3. Pişen muhallebimizi ocaktan alalım ve içine bir paket labneyi ekleyip yeterlice çırpalım.
  4. Kremamız ne sıcak ne soğuk olmalı, birazcık ılıması için biz kedi dillerimizi ıslatmaya başlayalım. Ve çilekleri küçük küçük küp küp keselim.
  5. Islatmak için kulanacağımız sütü bir tabağa döküyoruz ve kedidili bisküvilerimizi sütümüze batırıp çıkarıyoruz.
  6. Sütün ortasında epey bekletmeyin, yoksa hamurlaşır iki taraflı 2 ye kadar sayın kâfi.
  7. Kedi dillerimizi kare yada dikdörtgen bir borcama bir sıra diziyoruz (ben orta uzunluk bir fırın kabı kulandım)
  8. Üzerine muhallebinin yarısını döküp düzeltiyoruz ve doğradığımız çileklerin yarısını serpiştiriyoruz. Artık tekrar bir kat kedidili ve muhallebi döküyoruz.
  9. En üste de kalan çileklerimizi ilave ediyoruz. Öbür meyvelerlede süsleyebilirsiniz.
  10. Ben üzerine marketten aldığım hazır pasta jölesinden pişirip döktüm biraz. Bu kaide değil.
  11. Tatlımız hazır. Bir gece evvelde yapılırsa fazlaca daha hoş oluyor. En az 5 saat buzdolabında bekletin.
Yaz Pastası (Çilekli Kedidili Bisküvili) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı