Yargıç Catania hükümete karşı sokaklardaydı, video var

Ethereum

New member
Hakimin cevabı: Çatışmaları önlemek için alayın önündeydim

Iolanda Apostolico, videoyla ilgili olarak bazı meslektaşlarına, polis güçleri ile çoğunlukla Katolik kökenli ve daha az oranda sol görüşlü olan göstericiler arasında olduğunu, iki taraf arasındaki teması önlemek amacıyla açıklayabilirdi. aralarında ilk çatışma yaşandı.

Salvini’nin fotoğraftaki paylaşımı

Eighteen’de yayınlanan videonun durağan görüntüsü: Kalabalık polisin yüzüne ‘katiller’ ve ‘hayvanlar’ diye bağırıyor. Sanırım tanıdık yüzler görüyorum.”

“Ortaya çıkan gelişmelerden rahatsızız”

Salvini, yargıç Iolanda Apostolico hakkında “ortaya çıkanları dehşetle not ediyor”, bizzat başbakan yardımcısının yayınladığı “aşırı sol gösteri” videosunun ardından Lig’den gelen bir notu açıklıyor. Yargıç ve arkadaşının, yani “Etna Adalet Sarayı’nın bir görevlisinin, açıkça Birlik’e karşı ve göstericilerin safında yer alması”, “toplumsal ideolojik uyum hissini güçlendiren bir durum” olarak tanımlanıyor. çift, polisin önünde ‘katiller’ ve ‘hayvanlar’ bağırışlarıyla bir gösterinin ortasında bile.”

Anm: “Yargıçların taranması endişe verici”

Ulusal Sulh Hakimleri Birliği olan ANM, Kuzey Ligi milletvekili Anastasio Carrà’nın hakimi tanıdığını iddia ettiği videoyla ilgili olarak “ilgili taraflarla birlikte müdahale edilip edilmeyeceği ve nasıl müdahale edileceğini değerlendireceğini” söylüyor. “Meşru olan hükmün eleştirisinden, kişinin taranmasına, yani hakimin kim olduğunun görülmesine kadar, yargılama içinde değerlendirilmesi gereken, hakimin tarafsızlığına hükmetme eğilimi vurgulanıyor. ANO başkanı Giuseppe Santalucia, yazdıklarına bakıyorum. Gittiğiniz eğim konusunda endişeleniyorum” dedi.

“Hakimler tedbirleri değerlendirmeli”

Santalucia daha sonra bir kez daha “yargıçların tarafsızlığının, bir yargıcın geçmişini ve özel hayatını taramak yerine, alınan önlemler ve bunun altında yatan motivasyonlar temelinde değerlendirilmesi”nin önemini hatırlattı. Aksi takdirde, bir yargıcın haklarının sıkıştırılması, sürdürülmesi imkansızdır”.

ANO’ya yasa: “Yargıçların taranması yok”

Birliğin ANO’nun suçlamalarına yanıtının gelmesi uzun sürmedi. “Son birkaç saatte olup bitenler, ANM’nin iddia ettiği gibi hakimlerin ve onların özel hayatlarının kaygı verici bir şekilde taranması değil: Katanya limanında halka açık bir gösteriyle ve bakan Matteo Salvini’ye yönelik hakaret içeren kamuya açık paylaşımlarla karşı karşıyayız. Daha ziyade, Apostolik dava nedeniyle tarafsızlığı ve tarafsızlığı ciddi şekilde tehlikeye atılan hakimler tarafından yargılanabilecek 58 milyon 851 bin İtalyan için endişelenmeliler”.

Tajani: “Apostolico gösteriden uzaklaşmalıydı”

Eğer Apostolico “tesadüfen orada” olsaydı, belki de “vatandaşlara güven vermek için göstericilerin arasında yer almamalı ve uzaklaşmalıydı”, çünkü bu şekilde “tüm yargı güvenilirliğini kaybeder”. Bu, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani tarafından Rete4’teki Dritto e Rovescio’da Matteo Salvini tarafından yayınlanan videoyla ilgili olarak belirtildi. “Hakimlerin kararları” tartışılmaz ama yorum yapılabilir. Bu karar bana pek inandırıcı gelmiyor. Yargıçlar hükümete savaş açmamalı.”