VGM burs sonuçları 2022: Müracaat sonuçları belirtildi mı, ne vakit açıklanacak?

Ethereum

New member
VGM burs müracaat sonuçları için gözler yapılacak olan sonuç açıklamasına çevrildi. VGM açıklamasında, “2022-2023 Eğitim Yılı Yükseköğrenim ve Yabancı Asıllı Öğrenci Yükseköğrenim Burs Müracaatlarının 1 Aralık 2022 tarihi itibariyle sona ermesiyle bir arada 2022-2023 eğitim yılında Genel Müdürlüğümüzce verilmekte olan tüm burslarımız için müracaat periyodu sona ermiştir.” duyurusunda bulundu. Pekala, VGM burs müracaat sonuçları ne vakit açıklanacak?

VGM BURS MÜRACAAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

2021-2022 eğitim öğretim yılı VGM burs sonuçları geçtiğimiz yıl ocak ayının birinci haftasında adayların erişimine açılmıştı.

Buna nazaran; KYK burslarından evvel pahalandırılacak olan VGM burs müracaatlarının bu yıl da ocak ayında sonuçlanması bekleniyor.

VGM BURS FİYATI NE KADAR?

2021-2022 eğitim yılından itibaren; ortaöğrenim eğitim yardımı ölçüsü aylık 200,00 TL, yükseköğrenim burs ölçüsü aylık 650,00 TL, yabancı asıllı öğrenci yükseköğrenim burs ölçüsü ise aylık 650,00 TL olarak belirlenmişti.

2022-2023 VGM burs fiyatının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.