Toti'nin istifası mı? Gerçeği yalnızca o biliyor

Ethereum

New member

Kavunlar:

Tgcom24
“Başbakanlık referandumu geçmezse istifa etmeyeceğim”

“Yarım Saatte” programına konuk olan Meloni, daha sonra başbakanlık ve buna bağlı referandum hakkında konuştu. Başbakan, “Referandum fikri beni korkutmuyor ve bunu hiçbir zaman kendimle ilgili değil, ülkenin geleceğiyle ilgili bir referandum olarak değerlendireceğim” dedi. Bana referandumun kabul edilip edilmediğini soruyorlar, bu bir sorun … kimin umurunda. Referandum reddedilirse istifa etmeye hazırım? Hayır. 5 yılın sonuna ulaşacağım ve İtalyanların yargılanmasını isteyeceğim. Geriye kalan her şey solun umutlarıdır.”

Göçmenler, “Arnavutluk'taki proje yakında faaliyete geçecek”

Meloni daha sonra göçle ilgili İtalya-Arnavutluk projesini savundu. “Arnavutluk'taki proje devam ediyor, yakında faaliyete geçecek. Stratejik bir proje olacak. AB'deki göç yönetimi politikasını büyük ölçüde değiştirebilir. Daha önce saldıran Demokrat Parti temsilcilerinin bu duruma tepki göstermesi beni çok güldürüyor.” Çünkü onlara göre biz bir Guantanamo inşa ediyorduk, şimdi onlar da Guantanamo'nun inşaatındaki gecikmelerden şikayet ediyorlar, proje işe yarayacak ve yol gösterecek.”

“Sürdürülebilir İstikrar Paktı, taahhütlerimizi yerine getireceğiz”

Başbakan daha sonra ülkenin mali durumu ve Avrupa düzeyinde verilen taahhütler hakkında konuştu. Kendisi, “İstikrar paktının geçici bir geri dönüş aşaması var, kağıt üzerinde sürdürülebilir. Felaket, Superbonus ile esas olarak ikinci evlerin yenilenmesinden kaynaklanan 220 milyar boşlukta yer alıyor” diye ekledi. Başbakan daha sonra Superbonus tedbiri nedeniyle “bugün kendimizi diğer birçok cephede zorluk içinde buluyoruz. Hükümet taahhütlerini yerine getirmek için her şeyi yapacaktır” dedi.

“Stoltenberg'e daha dikkatli olmasını tavsiye ediyorum”

Batı'nın gönderdiği silahların Rusya topraklarını vurmak için kullanılmasını isteyen Stoltenberg'in sözlerinin ardından Meloni, daha fazla basiretli olunması gerektiğinin altını çiziyor. “NATO Sekreteri Stoltenberg'in neden böyle bir şey söylediğini bilmiyorum. NATO'nun kararlılığını koruması gerektiği gerçeğini göz ardı etmeden çok daha dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Şüpheli birçok açıklama var. Macron'u hatırlıyorum. Daha fazlasını tavsiye ederim. NATO'nun barışa ulaşması için Ukrayna'yı desteklemeye devam etmesi önemlidir.” Bunu Başbakan Giorgia Meloni söyledi.

“İsrail, Hamas tuzağına düşme tehlikesiyle karşı karşıya”

“Gördüğüm şey, İsrail'in kökten dincilerin kurduğu tuzağa düşme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu: Bu tuzak, İsrail'i kendi topraklarında çok güçlü bir misilleme yapmaya zorlamaktı çünkü köktenciliğin stratejisi tarihsel olarak İsrail'i tecrit etmekti. Uluslararası düzeyde, bu bizim kamuoyunda da oluyor ve inanıyorum ki bu nedenle İsrail'e karşı da uluslararası hukuka saygı duyulması gerektiğini yinelememiz gerekiyor, dedi Başbakan, tüm rehinelerin serbest bırakılması için sürdürülebilir ateş yakılması gerektiğini düşünüyorum. Bir saldırıyı ve İsrail'in Refah'a girişini önlemeliyiz, eğer Orta Doğu için de istikrarlı ve kalıcı bir barış umudu inşa etmek istiyorsak, İtalya'nın yaptığı işi başlattığımızı düşünüyorum.” diye tamamladı Meloni.

“AB'de solda çoğunluğa sahip olmak istemiyorum”

Daha sonra bir sonraki Avrupa seçimleri hakkında konuşmaya başladık. “Prezentabllik sertifikası vermeye alışkın değilim. Amacım alternatif bir çoğunluk oluşturmak. Amaç merkez sağ çoğunluk ve solu AB'de muhalefete göndermek. Gökkuşağı çoğunlukların yalnızca aşağıya doğru tavizler ürettiğini düşünüyorum. Zayıf bir Avrupa'yı kaldırabiliriz” diyen Meloni, bir sonraki AB Komisyonu'nun başındaki olası çoğunluktan söz etti. “Ben solda çoğunluk oluşturmaya istekli değilim, geri kalan her şey açık” diye ekledi.