Torino Mısır Müzesi, Bakan Sangiuliano: "Yönetmene karşı onu görevden almak için kampanya yok"

Ethereum

New member
Tartışmanın ardından La Stampa’ya yazdığı bir mektupta bakan, kendisini kişisel olarak tanımamasına rağmen şunları ekliyor: “Yönetmen Christian Greco mükemmel bir üne sahip ve pek çok kişi onun iyi çalıştığına inanıyor. Ben ancak bu konuda mutlu olabilirim. Kimin elinde olursa olsun.” Milletimizin sayısız kültür kurumunu yönetmenin yükü ve onuru bunu yeterlilik, profesyonellik ve bilimsel bilgiden esinlenen kriterlere göre yapmak zorundadır.Bu kriterlere göre titizlikle ve profesyonellikle çalışan herkes benim her zaman saygımı kazanacaktır ve güvenebilecektir. bakanlığın bir kısmından maksimum işbirliği.”

“Greco – Sangiuliano’nun saygın bir Mısır bilimci olduğunu söylüyor; Rosetta Taşı’nı çözmedi ama kararlılıkla ve sonuçlarla çalıştı. Ve Vakıf kendisinin en uygun kişi olduğuna karar verene kadar bunu yapmaya devam edebilecek. ne bir önyargı var, ne de ‘onu ihraç etme’ yönünde bir tehdit kampanyası yürütülüyor. Siyasi bağlantılar değil, liyakat her zaman seçimlerimizin pusulası olacaktır. Geçmişte gördüklerimizin aksine.”

Bakan, Piedmontlu bölge meclis üyesi Maurizio Marrone’un şöyle yazdığını yazıyor: “Greco’nun yönetim becerilerinin farkına vardı, herhangi bir ‘tasfiye’ çağrıştırmadı. Ve önyargılı yorumlara güvenmek yerine onun sözlerini okumak yeterli olurdu. Bu yüzden gerçekten hayrete düştüm belirli gözlemcilerin ve siyasi güçlerin ideolojik olarak ilerlettiği medya balonundan”.