Tajani Avrupa seçimlerinde adaylığını açıkladı: “FI tek yararlı oydur”

Ethereum

New member
20 Nisan 2024, 16:03

Renzi, Emma Bonino'yu Avrupa Birleşik Devletleri'nin lideri olarak sunarken Schlein, Kuzeydoğu'da Bonaccini'yi ilan ediyor

Tgcom24

Renzi: Bonino Avrupa Birleşik Devletleri listesinin başında yer alıyor

Emma Bonino, Avrupa Birleşik Devletleri'nin Kuzey Batı'daki lideri olacak: Bu, İtalya'nın lideri Viva Matteo Renzi tarafından Roma'daki bir etkinlikte duyuruldu. Diğer liderler şunlardır: kuzeydoğuda Graham Watson (Alde), merkezde Giandomenico Caiazza (Enzo Tortora'nın tarihi avukatı), güneyde PSI sekreteri Enzo Maraio, adalarda Radikallerden Rita Bernardini. “IV'den kimse yok” dedi Renzi, “Gurur duyuyorum, çünkü bayrak asmıyoruz, kurucu bir seçim olarak Avrupa Birleşik Devletleri projesine inandığımızı söylemek için buradayız”.

Schlein: Bonaccini liderleri

Demokrat Parti sekreteri Elly Schlein bir notta “8 ve 9 Haziran seçimleri Avrupa'nın geleceği için belirleyici bir meydan okumadır” diyor. Ve elimizdeki en iyi enerjiyi kullanmalıyız. Bu nedenle Stefano Bonaccini'ye sordum. Kuzeydoğu listesinin başında yer alacak: Emilia Romagna'nın başkanı olarak on yıllık deneyimi ve Demokrat Parti'nin başkanı olarak üstlendiği rol, onu, yürütmemiz gereken savaş ve kabul etmek için inşa etmek istediğimiz Avrupa için çok güçlü bir öneri haline getiriyor. “.

Bonaccini: “Bugün yeni bir başlangıç”

“Bu mesaj Emilia-Romagna'dan hepinize, büyük bir şükranla. Bugün hiçbir şey bitmiyor, bugün yeni bir başlangıç. Hala birlikte gidecek uzun bir yolumuz var.” Bonaccini, Facebook'ta Avrupa seçimlerine katılmayı neden kabul ettiğini açıklayan on dakikalık uzun bir video mesajına eşlik ediyor. Mesajı okurken “Benim için uzun bir düşünme süreciydi” diyor, Emilia Romagna'nın yönetimindeki bu on yıl “çok önemli, güzel, yorucu ama çok önemli”.