“Süper Bonus sağlık ve eğitimden 140 milyar dolar götürdü”

Ethereum

New member
23 Eylül 2023, 21:07

“Muhalefetin bugün asgari ücretin faydasını keşfetmesine şaşırdım. Bunun reform yılı olmasını gerçekten isterim.” “Göçmenlerle ilgili sonuçlar umduğumuz gibi değil, 2. aşamaya ihtiyaç var”

Ve Tg1’e verdiği röportajda şöyle açıklıyor: “Çalışabilenleri çalışamayanlardan ayırmak istedik. Çalışamayanlar sübvansiyonda kalsın, çalışabilenler çalışmalı ve eğitim almalı”.

“Asgari ücret, muhalefetin bugün onun işe yaradığını keşfetmesi şaşırtıcı”

Başbakan ayrıca asgari ücret konusuna da değinerek konuyu şöyle açıklıyor: “Muhalefetin bugün bunun işe yaradığını keşfetmesi beni şaşırtıyor, çünkü hükümette on yıldır bunu başaramadılar. Bunun daha fazla işçinin koşullarını kötüleştirmesinden korkuyorum.” İyileşenlerden daha iyi, ancak CNEL’den teklif bekliyoruz”.

“Bunun reform yılı olmasını diliyorum”

Giorgia Meloni daha sonra reformlar konusuna değiniyor ve şöyle açıklıyor: “Beş yıllık hükümetin ufkunu görüyorum ve bu ufuk aynı zamanda bu ulusun ihtiyaç duyduğu büyük reformları gerçekleştirmeme de hizmet ediyor. Bunun reformlar yılı olmasını isterim: vergi reformunun ilk yapı taşlarını, anayasa reformunun başlatılmasını, adalet reformunun büyük kısmının gerçekleştirilmesini ve ardından özellikle okullarda büyük liyakat reformunu ve konut acil durumuna müdahaleyi görüyoruz. Yapılacak çok iş var. yapılacak, ancak verilen taahhütlere saygı duyacağız.”

“Göçmenlerle ilgili sonuçlar umduğumuz gibi değil, 2. aşamaya ihtiyaç var”

“Çok çalıştığımız göçmenlik konusunda daha iyisini umuyordum.” Giorgia Meloni, hükümetin ilk yılına ilişkin değerlendirmesinde bunu bir kez daha dile getirdi. “Sonuçlar görmeyi umduğumuz gibi değil. Kesinlikle çok karmaşık. İşin özüne ineceğimize eminim ama bu konu ikinci bir taahhüt aşamasını hak ediyor.”

İlgili