Sergio Mattarella “Uluslararası demografik dinamiklerin yönetimi için yüksek öğrenim ve sosyal uyum” konferansında

Ethereum

New member
Sergio Mattarella da oradaydı – Multiversity Başkanı Luciano Violante, Multiversity CEO'su Fabio Vaccarono, Pegaso Digital Üniversitesi Rektörü Pierpaolo Limone ve MEDEA – Akdeniz, Avrupa ve Afrika Dijital Kurumu Rektörü Luigia Melillo tarafından açılışı yapılan etkinlikte, Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'nın katılımı ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Dubravka Šuica, Malta Cumhuriyeti Onursal Başkanı Marie-Louise Coleiro-Preca ve uluslararası akademik dünyadan diğer yetkili şahsiyetlerin katılımı .

Afrika'nın kalkınması için önemli zorluklar – UNESCO'nun Gelecek yılına kadar geliştirdiği 2022-2029 Orta Vadeli Stratejisine göre 18 yaşın altındaki tüm insanların %40'ı yani yaklaşık 1 milyar kişi Afrika'da olacak. Bu büyüme kaçınılmaz olarak eğitim ve sağlık gibi temel hizmetlerin sağlanmasında önemli zorluklara yol açacaktır. Bu bağlamda, dijital eğitim, özellikle de nitelikli çalışanların yüksek eğitimi, nüfusu kıtanın ekonomisine ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmaya hazırlamak için hayati önem taşıyor. “Eğitime ve yüksek öğrenime erişim evrensel bir haktır ve kapsayıcı kalkınmanın temelidir. Dijital benimseme yeri doldurulamaz bir rol oynamaktadır. Bu sektördeki Avrupa'daki en iyi uygulamaların ihracatı, yaşam beklentilerini iyileştirmek ve göç akışlarını düzenlemek için mesleki becerilerin geliştirilmesine yardımcı olabilir” dedi Multiversity Başkanı Luciano Violante. “Bu etkinliğin, günümüzün küresel senaryosunda becerilerin yayılması, sosyal içerme, ekonomik büyüme ve sürdürülebilirlik için temel araçlar olarak yalnızca İtalya'da değil, aynı zamanda gelişmekte olan ülkelerde de eğitim ve dijital üniversitelerin rolüne ışık tutacağını umuyoruz” Multiversity'nin CEO'su Fabio Vaccarono yorumladı. Pierpaolo, “Altyapımızı, dijital eğitim alanındaki deneyimlerimizi ve öğretmenlerimizin kalitesini, Afrika ülkelerinin ekonomik ve sosyal ilerlemesi için gerekli becerilerin geliştirilmesine önemli katkı sağlayabilecek bir projeye sunmaktan mutluluk duyuyoruz” yorumunu yaptı. Limone, Pegaso Dijital Üniversitesi Rektörü. Pegaso International/Medea Rektörü Luigia Melillo, “MEDEA, göç akışlarının yönetilmesine ve azaltılmasına aynı anda katkıda bulunan bir eğitim planı aracılığıyla, bilgiye ve dijital ekonomiye dayalı bir Avrupa-Akdeniz toplumunu teşvik etme misyonuyla doğdu” dedi.