Renkli Yaş Pasta

Leila

Global Mod
Global Mod
Renkli Yaş Pasta Tanımı İçin Malzemeler

• 1 adet pandispanya keki
İç kreması için;

• 1 su bardağı süt
  • 3 yemek kaşığı un
  • 3 yemek kaşığı şeker
  • 1 paket vanilya
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 50 gram tereyağı
  • 1 paket sade kremşanti
İçi için;

• Damla çikolata
Keki ıslatmak için:

• 1 yemek kaşığı şeker 1 su bardağı su
Üzeri için;

• Beyaz kremşanti
Renklendirmek için;

• İstenilen renkte besin boyası
Renkli Yaş Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. ilk vakit içinderda pastacı kremasını yaparak ise koyuluyoruz. Bir tencereye un, şeker, vanilyayı koyup, karıştırıyoruz. Üzerine sütü ekliyoruz. En son yumurtayı ekleyip yeterlice çırpıyoruz. Orta taban ateşte pişiriyoruz.
  2. Göz göz olunca altını kapatıp, tereyağını ekliyoruz. Soğuması için kenara alıyoruz. Soğuyunca içerisine 1 poşet kremşantiyi ekleyip yeterlice çırpıyoruz. Buzdolabına kaldırıp, yeterlice soğumasını sağlıyoruz.
  3. Üzerine sürmek için 1 poşet kremşantiyi sütle çırpıp, kaç renk kullanacaksak kaselere ayırıyoruz. İçerisine besin boyasını ekleyip karıştırıyoruz.
  4. Pasta kekinin bir katını bir tabağın içine alıp, üzerine pastacı kremasından döküyoruz. Damla çikolata serpip bir kat daha krema sürüyoruz.
  5. Diğer pasta kekini üzerine kapatıp, şekerli suyla ıslatıyoruz. Pastanın üzerini kremşanti ile kaplayıp, biraz dinlenmesi için buzdolabına kaldırıyoruz. Yaklaşık 15-20 dakika dinlendirdim.
  6. Buzdolabından çıkarıp, kenarlarına ucu zikzaklı spatula ile hal veriyoruz. Krema pompasına istediğimiz renkten kremşanti doldurup, istediğimiz üzere süslüyoruz.
Not: Ben üç farklı biçimde yaptım. Bu üçü asgarî dilimlendiği vakit yaklaşık 35-40 okul öncesi öğrencisine yetecektir. Ben öğrenciler için yaptım. Konuklarınız için dilim boyutu büyüyeceği için yaklaşık 25-30 yetişkine yetecek kadar olacaktır.

Renkli Yaş Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı