“Reformlarla oy kullanma davranışı saygıya dönüyor”

Ethereum

New member
“Ayrıca Eğitim ve Liyakat Bakanı Giuseppe Valditara’ya CDM’ye özellikle acil ve yürekten iki reform getirdiği için teşekkür ediyorum. Teknik ve mesleki eğitim reformu özellikle önemlidir. Bu, tedarik zincirini rekabetçi teknik hale getiren bir reformdur. ve mesleki eğitimi birinci sınıf bir eğitim kursuna dönüştürerek iş ve iş dünyası ile buluşturarak gençlerimize önemli iş fırsatları sunuyor ve üretim sistemimizi daha rekabetçi hale getiriyoruz.” Böylece anladığımıza göre Palazzo Chigi’de toplanan Bakanlar Kurulu’nun açılışını Başbakan Giorgia Meloni yaptı. “Davranış notu ve uzaklaştırma reformuyla okullarda saygı kültürünü geri getiriyoruz ve öğretmenlerin otoritesini güçlendiriyoruz. Bu aynı zamanda İtalyan toplumunun uzun zamandır beklediği bir dönüm noktasıdır” diye ekledi.

Davranış notu ortaokula geri dönüyor

Hükümet, teknik ve mesleki kurumlarda reform yapan ve okuldaki öğrenci davranışlarının değerlendirilmesine ilişkin disiplin incelemesini düzenleyen yasa tasarısına yeşil ışık yaktı. Öğrencilerin okuldaki davranışları şiddet ve zorbalığa karşı bir araç haline geliyor. Davranış notu öğrencinin genel değerlendirmesinde daha fazla önem taşıyacak, ortaokula geri verilecek ve Devlet Sınavına kabul için gereken kredileri etkileyecektir.

Reformla birlikte, Enstitü Yönetmeliklerinin ciddi ve tekrarlanan ihlallerini teşkil eden davranışlar durumunda da 5 puan verilmesinin ve dolayısıyla bunun sonucunda ortaya çıkan başarısızlığın meydana gelebileceği tespit edilmiştir. Davranış için 6 kişinin atanması, liselerde vatandaşlık eğitimi alanında bir eğitim borcu oluşturacak ve bu borcun Eylül ayında anayasal değerler ve vatandaşlık değerlerine ilişkin bir testle telafi edilmesi gerekecek.

Uzaklaştırmaya gelince, 2 güne kadar bu, okuldan uzaklaştırılmayı değil, tam tersine sınıfta dersleri, daha fazla bağlılığı ve daha fazla çalışmayı içerecektir. Uzaklaştırmanın 2 günü aşması durumunda öğrencinin bağlı tesislerde dayanışma vatandaşlık faaliyetleri yürütmesi gerekecek; bu faaliyet, sınıf konseyinin kararıyla devam edebilir.

Teknik enstitülerin reformu

Teknik ve mesleki enstitülerin reformuna ilişkin olarak amaç, 2024/2025’ten itibaren 4+2 modelinin geniş çaplı bir denemesinin başlatılması, dört yıllık kurslar artı Akademi’de iki yıl daha (bu, bölgedeki teknik ve mesleki enstitülerin maksimum %30’una kadar). Uygulamalı eğitimin yoğun şekilde kullanıldığı bir “iş başında” metodolojisi kullanılacaktır. Yine öğrendiklerimize göre yeni bir boyut, teknik ve mesleki enstitüleri tek ve bütünleşik bir yolda bir araya getirecek “teknolojik-profesyonel kampüs” kavramıdır. Bu, daha çeşitli ve uygulamalı öğretim tekliflerine katkıda bulunarak, iş dünyasından öğretmenlerin ve uzmanların katılımını içerir.