Pozzolo davasında (FdI) diğer silahların geri çekilmesine ilişkin prosedür başladı

Ethereum

New member
Tgcom24

Soruşturmayı sürdüren araştırmacıların dikkatine “gerekli eylem” Dikkatsiz yaralanmalar, tehlikeli ateşleme ve patlamalar ve silah bulundurulmaması durumunda geçimini silahla sağlayanların teknik analizi ortaya çıkmaktadır. Ceza avukatı ve ulusal tüccarlar, aracılar ve sıradan ateşli silah meraklılarından oluşan ulusal birlik olan Assoarmieri'nin başkanı avukat Antonio Bana, “En hafif tabirle, inanılmaz dikkatsizlik, sıradan bir silah sahibini karakterize eden davranışlardan çok uzak davranışlar ortaya çıkıyor”, yorumunu yapıyor.

Avukat şöyle devam ediyor: “Kişinin silahı çekildiği, kınından çıktığı ve ona meydan okunduğu an, bunun nedeni yakın tehlike, onu tutanların kişisel güvenliği için acil. Şunun da altını çizmek gerekir ki, yasal bir silah sahibinin, boş dahi olsa, üçüncü kişilerin silahına dokunmasına izin vermesi kesinlikle kabul edilemez.”

Bu nedenle Fratelli d'Italia milletvekilinin, Biella bölgesinde henüz sona eren Yılbaşı kutlamalarında sabah saat 1.30 civarında uğradığı selamlamalar sırasında yanında bulunan mini tabancayı çıkarmasının nedeni de dayanak noktası olmaya devam ediyor. Silah taşıma ruhsatına rağmen bu davranış tehlikeli olmaktan ziyade en azından dikkatsizlik olarak görülüyor. Teması silah ruhsatı verilmesi. Assoarmieri, “İtalyan mevzuatı, kişisel savunma amacıyla silah taşıma yetkisine sahip olan ve bu imtiyazın kamu otoritesi tarafından verildiği sınırlı sayıda kişiyi tanımlamaktadır”, diye açıklıyor.

Gerçek şu ki Emanuele Pozzolo belgelerde şunları söyledi: “Silah benim ama ateş etmedim”. Stub'un sonuçları, milletvekilinin parlamento dokunulmazlığı nedeniyle reddedilen Pozzolo'nun kıyafetlerine sahip olmayan Parma RIS'inden gelecek. Bu arada müfettişler orada bulunanların hikayelerini inceliyor. Artık Noel Arifesini eski Rosazza anaokulunun (şimdi proloco) binasında kutlayan otuz kişi değil, geç saatlere kadar kalanlar (bazı çocuklar da dahil olmak üzere yaklaşık yirmi kişi). Reşit olmayanların hariç tutulduğu ifadelerin tamamı artık Biella savcılığı ve davayla ilgilenen jandarmalar tarafından alındı.

Küçük ateşli silahtan vurulma ve yaralanma korkusu herkesin hikayesinde yer alıyor; bir yanda başka bir odaya götürülen çocukları sakinleştirme telaşı, diğer yanda 31 yaşındaki Luca Campana için yardım çağırma telaşı var. , Candelo'dan. Açık referanslar gizlilik devam ediyor, çünkü soruşturmacılar ayrıntılardan yola çıkarak, FdI vekili kutlama yaptığı bir sonraki kasaba olan Campiglia Cervo'daki evinden geldiğinde ne olduğunu yeniden kurmaya çalışacaklar.

Bazılarına göre silahı çıkarıp gösteren oydu. Yargıçların ve ordunun görüştüğü kişiler arasında, bunlar müsteşar ne de parti için binayı aile üyeleriyle birlikte kiralayan Rosazza belediye başkanı kız kardeşi Francesca Delmastro ve üyeleri akrabalarını da getiren erkek kardeşinin refakatçisi. Vurulma anında Andrea Delmastro, olayların hemen ardından kendisinin de gazetelere açıkladığı gibi, akşam yemeğinden arta kalanları birkaç çantaya koymak ve eve gitmeye hazır olmak üzere birkaç yüz metre ötede arabasının başındaydı. onun ailesi . Ablası ise masayı temizlemesine yardım ettikten sonra bir süreliğine oradan ayrıldığını söyledi.