Polis 171 yaşına giriyor, Mattarella ve Meloni’den en iyi dileklerimle

Ethereum

New member
Yıldönümü bu yıl aynı zamanda hafızayı tazelemek için bir fırsattır. 2.500’den fazla polis memuru yasallığı savunmak için yıllarca hayatlarını feda edenler. Roma Polisi Şehitler Anıtı’nda anılan isimlerine bu yıl, bir ay önce kendi arabasıyla düşen bir adamı kurtarmak isterken hayatını kaybeden baş koordinatör yardımcısı Domenico Zorzino’nun adı eklendi. bir kanalda. Giannini Polisi başkanının altını çizdiği gibi, Domenico “zor durumdaki bir vatandaşa yardım etmek için hayatını, sevgisini, inşa ettiği her şeyi feda etmekten çekinmedi, diğerini kendinden önde tuttu”.

Meloni: İtalyanlarla 171 yıl

“Eyalet Polisine en iyi dileklerimle. Cesaret, insanlık ve özveri ile İtalyanların yanında 171 yıldır. Yaptıklarınız ve her zaman orada olduğunuz için teşekkürler. Herkese Mutlu Paskalya Pazartesileri ve bu bayram günlerinde bile, Vatandaşlar, İtalya ve hepimizin güvenliği için çalışıyorum” dedi. Başbakan Giorgia Meloni bunu sosyal medya hesabından yazdı.

Mattarella: Polis, Anayasa’nın ilkelerini bünyesinde barındırıyor

“Bu yıl Anayasamızın yürürlüğe girmesinin 75. yıl dönümünü kutluyoruz. Ocağın kuruluşundan yüz yetmiş bir yıl sonra, Cumhuriyet’in kadın ve erkeklerine şükran ve minnetlerimi ifade etmekten minnet duyuyorum. Eyalet Polisi, her gün ilkelerini gerçekleştirmeyi ve somutlaştırmayı taahhüt etti”. Böylece Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, Polis Şefi – Kamu Güvenliği Genel Müdürü Vali Lamberto Giannini’ye gönderdiği bir mesajda.

“Devlet Başkanı ekledi: “Her gün – Eyalet Polisi, kişisel ve toplu özgürlüklerin tam olarak kullanılması için gerekli yasallık ve güvenlik çerçevesini denetlemek üzere çağrılır. Sivil Cesaret için altın madalya, Polisin bayrağına atfedilir. Devlet, teyit ve şahitliktir.Mafyalara yönelik eylemler her geçen gün organize suçların ekonomik dokuya sızma iddialarını etkilemekte, gelişme ve girişim özgürlüğünün koşullarını güçlendirmektedir.Her gün yıkıcı-terörist risklerin önlenmesi taahhüdünü de İnterpol’ün kuruluşunun 100. yılında önemini vurgulamak istediğim, bilgi teknolojileri altyapılarının güvenliği ve uluslararası polis işbirliği gibi giderek daha stratejik hale gelen alanlarda.”

“Dikkat ve dengeyi birleştirmek – Mattarella’nın altını bir kez daha çizdi – Eyalet Polisi üyeleri her gün, son acil olaylar vesilesiyle sunulan katkı ve bölgedeki karmaşık faaliyetler gibi dayanışma ve sosyal uyuma ilişkin anayasal değerlerin yorumcularıdır. Göçmenlik alanı ve yabancıların entegrasyonuna yönelik hizmetler. Bir kişinin görevini yerine getirirken hayatlarını riske atarak yürüttüğü eylemi karakterize eden kamu yararına adanmışlık, değerli bir mirası ve örneği temsil eder. , ailelerine tüm ülkenin yakınlığını tazeliyorum. Bu vesileyle tüm Eyalet Polisi mensuplarına ve ailelerine en içten dileklerimi sunuyorum.”