Pd, Elly Schlein’ın bildirisi: "İtalya daha çok zorluk çekerken, herkesin sekreteri olmak istiyorum"

Ethereum

New member
“Demokrat Parti bu ülkeyi değiştirmek için değişiyor” Schlein daha sonra Demokrat Parti’nin “tarihine ve değerlerimize, anti-faşist anayasamıza sıkı sıkıya bağlı olan bu ülkeyi değiştirmeye yardımcı olmak için değişen bir parti” olduğunu söyledi.

“Hükümetten yanlış cevaplar, biz farklıyız” Ardından mevcut yöneticiye atıfta bulunarak şunları söyledi: “Birçok kişi başarısız olmamızı umuyordu ama biz eskisinden daha kararlıyız, toplulukları dinleyen ve faydalı olan mütevazi bir taraf olmaya. cumhuriyet tarihinin en sağcı hükümeti olan Giorgia Meloni hükümetinin verdiği yanlış yanıtlarla karşı karşıya kaldık. Biz farklıyız”.

“Yetkili bir kadına asla inanmadım” “Yeni bir sekreter yeterli değil – diye devam etti -. Bunu birlikte yapmalıyız, hiçbir zaman tek başına komuta eden bir erkeğe ya da kadına inanmadım, artık Palazzo’da bir tane var. Chigi. .. Açık, yakın, tutarlı, anlaşılır bir kimliğe ihtiyacımız var. Bu, açık ve misafirperver bir yuva olmak için ipleri onarmaya çalışmak için bir fırsat. Tek başına yeterli değil”.

“Ön seçimlerden sonra iklim değişti” Yeni sekreter, “Ön seçimlerden sonra iklim, nefes, renkler, ilgi değişti, bunu Floransa’nın güzel meydanında gördüm” altını çizmek istedi. Birincil kalabalığa, “Gelin topluluğumuza katılın diyorum, tutkunuza ve bağlılığınıza ihtiyacımız var.” Ve ekledi: “Bir hafta içinde 10.000’den fazla yeni kayıt oldu. Geri dönüyoruz, umudu yeniden uyandırıyoruz”.

Birliğe ve kimliğe çağrı Schlein, partinin birliğinde ısrar etti ve şunları söyledi: “Siyasi ilişkilerden önce insan ilişkilerini gözetmeliyiz. Değerli enerjilerimizi çalan iç çatışmalara kesin olarak son vermeliyiz. Bu ülkeyi yöneten sağın alternatifini inşa edin”. Ve yine: “Bizi beklemedikleri yerde, onları şaşırttığımız yerde bulunmalıyız. Seçimlerimizin cesaretiyle, tutarlılığı ve birliği bir arada tutmalıyız. Çoğulculuk önemlidir, ancak kimliğimizi kaybetmeden. bir hesaplaşmaya ihtiyacımız var, farklılıklarımıza değer vermeliyiz. Kendi içimizde bile ortadan kaldırmamız gereken kötülükler var: artık üyeliklerde tuhaflıklar görmek istemiyoruz, artık patronlar ve çeşitli kayıklar görmek istemiyoruz. Bu, yüzleşmemiz gereken bir meydan okuma. birlikte, çünkü bu Demokrat Parti’nin güvenilirliğine bağlı ve buna bir adım bile atmaya istekli değilim.”

“Yarından itibaren seçimleri kazanmak için çalışacağız” “Kongre yaptık doğru ama yarından itibaren yeniden seçimleri kazanmak için hep birlikte çalışacağız”.

Bonaccini başkanı Elly Schlein “Bonaccini’ye başkan olarak oy vermeyi” teklif ettikten sonra, Demokrat Parti meclisi onu bir aleyhte ve iki çekimser oyla seçti. Sekreter daha sonra Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya “hükümetin sessizliği ve yokluğundan sonra herkesi temsil etmek için” Cutro’ya gittiği için teşekkür ederek dem meclisinden uzun bir alkış aldı. Ve yine, ansiklopedi “Laudato si” den alıntı yaparak Papa Francis’e on yıllık vasiyeti için en iyi dileklerini iletti.

Bonaccini: Birlik olma zamanı, sadece bir gömlek Stefano Bonaccini de “Birlik olma zamanı, Demokrat Parti’den başka giydiğimiz gömlek olamaz” diyerek birliğe dikkat çekti. Bonaccini ayrıca, “Demokrat Parti benim evim, kendimi azınlıkta hissetmiyorum, muhalefette de değilim. Bu partinin başarısı beni de, hepimizi de aynı şekilde etkiliyor. Kendimi ortaya koyuyorum ve kendimizi müsait kılıyoruz.” açık, adil ve yapıcı bir diyalog yoluyla birlik olmak için yardım etmek”.

Gribaudo ve Capone başkan yardımcıları, Fina’nın yeni mali işler sorumlusu Son olarak, yardımcısı Chiara Gribaudo ve Apulia bölge konseyi başkanı Loredano Capone, başkan yardımcılığına oybirliğiyle seçildi. Kongrede hem Gribaudo hem de Capone, Elly Schlein’ın adaylığını destekledi. Yeni sayman onun yerine Senatör Michele Fina.

Article Uno ve Sardine da yönetime giriyor Alfredo D’Attorre ve Maria Cecilia Guerra gibi Article Uno savunucuları, meclis tarafından yeni seçilen Demokrat Parti’nin yönetimine girdiler. Bileşenler arasında ayrıca Sardalya temsilcileri: Mattia Santori ve Jasmine Cristallo. Şimdi bir senatör olan CGIL’in eski sekreteri Sussanna Camusso da yönetimin bir parçası