Okul, Valditara basitleştirme planını sunuyor

Ethereum

New member
Bürokrasi – Bakan Valditara, “Okulumuzun kalitesini iyileştirmeyi amaçladığımız basitleştirme planıyla, yeni koordinasyon ve destek biçimleri getirerek okul özerkliğini yeniden başlatıyoruz ve nihayet tamamlıyoruz” dedi. Bakan, hem kullanılması hem de yönetilmesi gerektiğini açıklığa kavuşturdu.

müdahaleler – Bakanlık, planın üç müdahale hattına ayrıldığını açıkladı: örgütsel/teknolojik müdahaleler; prosedürel/organizasyonel yenilik; düzenleyici basitleştirme Planın başlatılması, ilk müdahale düzeyine (kurumsal/teknolojik) atfedilebilen ilk 20 basitleştirme önlemini sağlar. Bakanlığın web sitesinde yayınlanacak olan planlanan müdahalelerin durumu hakkında da yeterli şeffaflık biçimleri sağlanmaktadır.

Tek çevrimiçi platform – Bakanlık, 2023’ün sonundan itibaren, ailelerin ve öğrencilerin bir okul seçmek için yararlı araçlara ve bilgilere (örneğin enstitülerin bulunduğu yer, hangi adreslerin mevcut olduğu, programlar) erişmesine olanak tanıyan tek bir çevrimiçi platformun aktif olacağını açıklıyor. ve eğitim planları), doğrudan kayıt ile devam etmek ve daha sonra çalışmalar sırasında gerekli olan ödemeleri yapmak için. Bu şekilde hizmetler daha “öğrenci dostu” olacak şekilde tasarlanır ve aynı zamanda tüm okul döngüsünü kolayca takip etmenize olanak tanır. Tek bir platformda, İtalyan ve yabancı okullar çevrimiçi olarak buluşabilecek, eğitim deneyimlerini tartışabilecek ve paylaşabilecek.

Kadrolu öğretmenler hemen – Okulun ağırlık sorunlarından birini ele alma taahhüdü, beyaz üzerine siyah, öğretmen atama prosedürlerini hızlandırarak daha fazla şeffaflık sağlamaktır. Okullar tarafından kurum içi ve kurum dışı uzmanlara emanet edilen bireysel görevler de açılışın Kuzeyinden Güneyine tekdüze bir dijital seçim sürecini takip edecek ve bu da atamaların daha hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Profesörlüklerin daha fazla kapsamı
– Öğretim yılının başından itibaren profesörlüklerin daha fazla kapsanmasını sağlamak için emeklilik yükümlülüklerinin hızlandırılması, yeni atamaların erken dönemde yapılabilmesi için prosedürel, organizasyonel ve teknolojik çözümlerin belirlenmesi gibi çeşitli müdahaleler öngörülmektedir. okul yılı ve kısa yedeklerin daha hızlı yönetimi.

Daha az varlıklı ailelere yardım – Bir diğer husus, daha az varlıklı ailelere ders kitabı alımı için devlet katkılarının hızlandırılması amacına yöneliktir. Ziyaretler ve eğitim gezileri açısından okullara, en dezavantajlı öğrencilere yönelik belirli önlemlerin alıcılarını belirleme sürecinin etkinleştirilmesi ve ayrıca Covid’in acil durum sonrası etkilerinin hafifletilmesi garanti edilmektedir. Bakanlığın ve okulların tüm dijital hizmetlerine tek giriş ile ulaşılabiliyor. Kişisel verilerin gizliliğini ve işlenmesini garanti edebilen bir tür şifre. Bakanlık, satın alma sistemi için yeni bir platform ve cümlelerin sınıflandırılması ve öğretim modellerinin standardizasyonu için dijital çözümlerin oluşturulması yoluyla okulların bürokrasi fazlalıklarından kurtulacağını söylüyor.