“Öğretmenler için yasal savunma, Sivil parti statüsü”

Ethereum

New member
28 Haziran 2023 10:29

Milli Eğitim Bakanı’nın “Sabah Haberleri”ne müdahalesi: “Dokuz öğretmen şimdiden devletin hukuken müdafaasını istedi”

“Saldırıya uğrayan öğretmenleri ve en kırılgan öğrencileri savunmak için halihazırda iki önemli önlem aldık: her şeyden önce, Devlet tarafından yasal savunma ve ikincisi, ciddi saldırı vakalarıyla ilgilidir. Bu durumlarda, Devlet bir hukuk davası açacaktır.” . Milli Eğitim Bakanı öyle dedi Joseph Vallettarabirşeyin sahibi Sabah Haberleri.

Valditara daha sonra şunları ekledi: “Profesör rovigo yapıyorum (Öğrencileri tarafından havalı tabancayla vurulan, ed) avukatı kendisi ödemek zorunda kaldı, bu yüzden hakaret ekleyerek yaraladı. Ancak bugün saldırılara maruz kalması gereken öğretmenler, müdürler ve okul personeli, onları savunacak Devlet’e sahip olacak. Dokuz öğretmen devletten yasal savunma istedi” dedi. Bakan daha sonra görüşmesini şöyle sürdürdü: “Öğretmene saldıran sadece saldırı değil, görüntüye verilen zararın da hesabını Devlete karşı çok ağır bir şekilde verecek. münferit durumlarda zaman zaman tespit edilecek etkili ekonomik yaptırım”.