Molise seçimleri, merkez sağın zaferi: Roberti %60’ın üzerinde

Ethereum

New member
27 Haziran 2023 01:39

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani: “Molise’deki zaferi ve Forza Italia’nın olağanüstü sonucunu Başkan Berlusconi’ye adıyoruz”

Molise’deki seçimlerde iki aday arasındaki fark o kadar açıktı ki, oy sayımının bitmesini beklemeye gerek yoktu. İlerici koalisyonun başkan adayı Roberto Gravina, ana rakibinin onayını etkili bir şekilde kabul ederek, “Francesco Roberti’ye bir tebrik mesajı gönderdim” dedi. “Diğer koalisyonda – dedi – açıkça daha iyi işleyen bir ittifak kurdular, bize göre tam tersi. Açıkça merkezin zaferini gören bu oylama hakkında yorum yapmakta önemli bir alternatif görmüyorum. -doğru. Bizimki, her halükarda – diye ekledi – devamı olması gereken bir proje”.

Roberti: “Molise belediye başkanı olacağım, zaferi Berlusconi’ye adıyorum”

“Bugüne kadar olduğu gibi vali değil belediye başkanı olacağım. Molise belediye başkanı olacağım ve gerçekten şimdi tüm belediye başkanlarına bana sağladıkları büyük katkı için teşekkür etmek istiyorum”. Bu, zaferi resmileştirmek için saat 21: 00’de Campobasso’daki Centrum Sarayı’na gelen ve onu Silvio Berlusconi’ye ithaf eden Molise’nin yeni valisi Francesco Roberti tarafından ifade edildi.