Mes, Conte onur jürisi istiyor ve Meloni’ye saldırıyor: Yalan söylüyor

Ethereum

New member
18 Aralık 2023, 14.27

Başbakan, M5 liderinin “istifa ettikten bir gün sonra, parlamento yetkisi olmaksızın” Avrupa İstikrar Mekanizması’na “rızasını” imzalayacağını belirtmişti.

Tgcom24

Conte, “Çok ciddi bir olay yaşandı” dedi. “Başbakan ve Milletvekili Giorgia Meloni Parlamentoya ve tüm vatandaşlara yalan söylemeyi seçti: Hükümetimin ESM reformuna parlamento onayı olmadan onay verdiğini iddia etti, karanlığın örtüsü altındaHükümet istifa ettiğinde. Başkan Meloni yalan söylediğini bilerek yalan söyledi, o parlamentoda milletvekiliydi. Aralık 2020’de Mecliste müzakere yapıldı ve karar çıktı.”

Conte’nin Onur Jürisi hakkındaki kararı

5 Yıldızlı lidere göre, Giorgia Meloni “hükümetin en yüksek kurumunun şerefini lekeliyor. Bu nedenle, Başbakan’ın aşağılayıcı yalanlarını tespit etmek için bir Onur Jürisi kurulması talebini Daire Başkanına ilettim. Oda yönetmeliğinin 58. maddesi. Beni rahatsız etti, zarar verdi, M5’ler, İtalya, bunu kabul edemeyiz.” Onur Jürisinin amacı “gerçeklerin doğruluğunu yeniden ortaya koymaktır. Açıklığa ihtiyacımız var, Meclis’te her şeyin söylenebileceği ve en aşağılayıcı yalanların geçebileceği ilkesinin geçmemesi gerekiyor”.

Conte: “ESM’de her şey açıkça yapıldı”

Conte, “Hükümet kurumu Giorgia Meloni’ye veya mevcut başbakana ait değildir ve hepimiz bu kurumun maksimum prestijini korumak için çalışmalıyız”, diye devam etti Conte. “Meloni, Parlamentoyla alay edebilecek ciddi davranıştan suçluydu”. Eski Başbakan, ESM ile ilgili olarak şunu açıkladı: “Her şey parlamentonun ve tüm vatandaşların tam katılımıyla güpegündüz yapıldı” diye devam eden Conte şöyle devam etti: “Başbakan olarak, yalnızca bir onay beklentisiyle onay verme hakkını saklı tuttum. İstikrar ve Büyüme Paktı reformu” ve “paket mantığı” iddiası.

İlgili