“Meloni meslektaşlarına ne kadar süre bakacak?

Ethereum

New member
02 Ocak 2024, 11:50

Biella'da yıl sonu partisinde yaşanan olay “siyasi” bir vakaya dönüşür. Fratelli d'Italia üyesi Emanuele Pozzolo'nun silahından kazara ateşlenen kurşun, 31 yaşındaki bir genci bacağından yaraladı.

Tgcom24
Delmastro'nun versiyonu

Delmastro, Corriere della Sera ile yaptığı röportajda “Hiçbir şey fark etmedim” diye açıklıyor. “Saat biri geçiyordu, parti bitmişti” diyor Meloni hükümetinin Adalet Müsteşarı – Arabayı yüklemek için dışarı çıktım, 300 metre uzaktaydım, meydandaydım. Geri döndüğümde Eskort memurumun karısının çığlığını duydum. Daha sonra bana bir silah sesinin duyulduğunu söylediler.” Ve olaydan sonra Muhterem Pozzolo'yla tanışıp tanışmadığı sorulduğunda şu cevabı verdi: “Hayır, henüz değil. Yeniden yapılanmasında neler olduğunu da duymak isterim. Orada bulunanlar bana Pozzolo'nun silahı çıkardığını söyledi. çakmak büyüklüğünde bir silah, göstermek için. Daha sonra atış kazara patlayacaktı.”

Delmastro (FdI): “Pozzolo'nun silahlı olduğunu bilseydim ona gelmemesini söylerdim” |  Serracchiani (Pd): Meloni meslektaşlarına ne kadar süre bakacak?  - fotoğraf 2

Web'den
“Siyasi” dava

Doğal olarak hemen “siyasi” sonuçlar doğuran bir dava. Muhalefet zaten saldırıyor: “Bir Fdi milletvekili, Fdi Adalet Müsteşarı Delmastro ve eskortunun katıldığı yılbaşı partisine getirdiği bir silaha sahip. Silah dolu ve odadan vurularak bir adamı yaralıyor. Bu bir gece yarısı draması değil – Demokrat Parti milletvekilinin altını çiziyor Debora Serracchiani – Gizli bilgileri meslektaşı Donzelli'ye emanet ederek muhalefete karşı dosya hazırlayan müsteşar, on altı yaşındakilerin eline tüfekleri veren yasa tasarısını sunan senatör ve ortalıkta silahlı dolaşan milletvekili sadece “şanssız” değil “, Delmastro'nun açıkladığı gibi – Demokrat Parti Adalet Başkanı Serracchiani'nin bir notunu yineliyor – ancak onlar hakkında çok şey anlatıyorlar Bugün ülkeyi yönetenlerin alışkanlıkları”. “Ve tesadüfen, diye ekliyor Serracchiani, bunlar haber değil, hepsi siyasi gerçekler. Başkan Meloni, bu 'bahtsız' partili arkadaşların kurumsal rolleriyle tamamen bağdaşmayan bu davranışlarını daha ne kadar örtbas edecek?”

Başbakanın “tepkisi”.

Kısacası Biella'daki yılbaşı partisinde yaşananlar ve Delmastro'da yeni fırtına büyük bir bumeranga dönüşme tehlikesiyle karşı karşıyalar Başbakan Giorgia Meloni. La Stampa gazetesinin haberine göre partiden başbakanı anlatıyorlar “Sinirlendim”, “Olanların açıklığa kavuşturulmasını” bekliyorum. Öyle olup olmadığı bir ölüm – Fratelli d'Italia'dan geliyor, kimsenin bundan şüphesi yok. Başbakan da, kendisine göre hiçbir sorumluluğu olmayan müsteşardan hesap sormaya istekli görünmüyor. Ancak Palazzo Chigi'den gelen söylentiler de şunu söylüyor parti meslektaşları arasında parmak yalnızca Pozzolo'ya ve onun “inanılmaz kaygısızlığına” işaret ediliyordu.

İlgili