Mef metninde açıkça görmek istiyorum

Ethereum

New member
Tgcom24

“Şimdi ve gelecek arasında düzenleme yapılabilir ama size bir şeyler yapmanıza izin veren bir yasayla seçim yapanların artık bunun bedelini ödemek zorunda kalacağını düşünemezsiniz. Kapıları kapatabilirsiniz ama izin verilenden siz sorumlusunuz. önce” diye açıklıyor Tajani.

“Kurumlar, işletmeler ve bankalar arasındaki ilişkilerde her zaman kesinlik sağlamalıyız. Çünkü teoride süper ikramiye çok adil bir şey olurdu, inşaat sektörünü yeniden başlatması gerekirdi, evlerimizi iyileştirmesi gerekirdi ama maalesef Çok fazla hile yapan vardı ve kontrollerde çok ciddi eksiklikler vardı, bu da herkesi bir araya topladı ve çalışanlarla hile yapanlar büyük bir kazanın içinde kaldı.”

Tajani, “Maalesef şu anda kamu maliyesinde büyük sorunlar var, kimse bu sorunu hafife almıyor, ancak küçülmenin sonuçlarına kimin katlanacağı konusunda da çok dikkatli olmalıyız”, diye bitiriyor Tajani.

Giorgetti: “Tajani bununla yüzleşecek”

Giancarlo Giorgetti'nin Tajani'ye yanıtının gelmesi uzun sürmedi. “Tajani değişikliği okuduğunda ona ilham veren sağduyuyu anlayacak, inanıyorum ki o da bunu kabul edecek, çünkü aksi takdirde gidip giderlerimizin çoğunu yeniden tartışmak zorunda kalacağız” diyor Maliye Bakanı. Ekonomi -. Mesela, dünyada sahip olduğumuz ve belki de Akdeniz'de yeniden konuşlandırabileceğimiz tüm bu askeri misyonları sürdürmenin uygun olup olmadığı konusunu gündeme getirmiyorum.”

Tajani: “Giorgetti mükemmel bir bakan, hükümet sarsılmıyor”

Giorgetti'nin sözlerinin ardından Tajani çoğunlukta herhangi bir gerginlik olmadığını açıklıyor. Forza Italia'nın lideri, “Giancarlo Giorgetti yakın bir dost, mükemmel bir bakandır” diyor. Hükümet bir değişiklik yüzünden sallanmıyor değil: yüzleşme normal bir yönetim. Ben hükümetin diğer güçlerine son derece sadıkım.” . Ve “metin gelişti” diye ekliyor. Ancak şunu yineliyor: “Hukuk uygarlığımızla çelişen bir ilke var: kurallar geriye dönük olarak uygulanamaz. Kamu maliyesine yönelik riskleri hafife almıyorum”.

ance: “Değişiklik ile azaltılmış etki”

“Esasen bakanın derinlemesine bir analiz yapmış olmasından mutluyuz: yapılan açıklamalarla karşılaştırıldığında metnin korkulduğundan çok daha az etkisi oldu. Etki büyük ölçüde azaldı”. Bu nedenle ANCE başkanı Federica Brancaccio, hükümetin Superbonus kararnamesinde yaptığı değişiklikte yer alan ve Superbonus kesintilerinin 2024'ten itibaren 10 yıl boyunca taksitlendirilmesini öngören kural hakkında yorum yapıyor. Sorunlu yönler var ve geriye yürüme özelliği taşıyan hiçbir kural üzerinde anlaşamayız”.