Mattarella ile ilişkiler mükemmel, çatlaklar yaratmak istiyorlar

Ethereum

New member
02 Mart 2024 22.44

Toronto ziyaretinde bulunan Başbakan, başbakanlık reformuna geri dönüyor: “Quirinale'nin yetkilerine kasten dokunmadım”. Sardunya'daki oylamayla ilgili de: “Yeniden sayımı bekleyip görelim”

Tgcom24

“Onunla yaşadım işler ters gittiğinde her zaman eleştirebilme yeteneğine sahip bırakıldıİtalya Kardeşler'in lideri Toronto'daki bir basın toplantısında, kendisine yaptığı açıklamada tehlikelere ilişkin açıklamasında Cumhurbaşkanı'ndan söz edip etmediğini soranlara şöyle devam etti: “Ama asla polis güçlerini savunamayacak durumda”.Her gün güvenliklerini riske atanların kurumsal desteğini kaldırın bizimkini garanti altına almak için.”

Meloni: “Mattarella garantinin, dayanışmanın ve saygınlığın simgesidir”

Başbakan için Mattarella “bir garanti figürü. Devlet Başkanının yetkisi, Başbakanlığa karşı kampanya yapmak ve parti çıkarları için kullanılamaz. Bu, Cumhurbaşkanına saygısızlıktır”. Meloni daha sonra Cumhurbaşkanına olan dayanışmasını ve saygısını da ifade etti.

“Quirinale'nin yetkilerine kasten dokunmadım”

Meloni, “Devlet Başkanı'nın yetkilerini bilinçli olarak etkilemeyen bir reform yaptığımı ciddi olanlar çok iyi biliyor çünkü Başkan Mattarella'nın birleştirici bir kurum olduğunu biliyorum” dedi. “Güçler sağlam ve değişmeden kalıyor. Bana göre oyun çok açık: Cumhurbaşkanı ile çatışma çıkarmaya çalışıyorlar çünkü sol, vatandaşların seçim yapmasını istemediğini nasıl açıklayacağını bilmiyor. kendilerini kimin temsil edeceği”.

“Sardunya'da yeniden sayımı bekleyip göreceğiz”

Daha sonra Başbakan da konuştu. Sardunya'da bölgesel seçimler. “Yeniden sayımı bekleyelim ve sonra ne yapacağımıza bakalım. Bana öyle geliyor ki aradaki fark daralıyor, işler göründüğünden daha az kötü gitti.”

İlgili