M5'ler, Grillo: "İki yetkinin sınırı kuruluş ilkesi | Seninle? Dağılmıyoruz ama farklı bir siyasi eylem gerçekleştiriyoruz "

Ethereum

New member
Beppe Grillo hakkında konuşmak M5'lerin geleceği. Üzerinde ikili yetki kuralı “İkinci dönemde olanların bunu ortadan kaldırmak istemesi anlaşılır bir şey” ama ” Görev sürelerinin sınırlandırılması Hareketin kurucu ilkesidirBir konuşmasında “anayasa kanunu haline gelmesi gereken” demokrasinin güvencesi olduğunu söyledi. “Kendimle Röportaj” kendi blogunda yayınlandı. Açık Giuseppe Conte “Nasıl kötü bir ilişkiniz olur? Denedim ama başaramadım” ama “farklı bir siyasi eylemden başlayalım” diye ekledi. Sardunyalı başkan Alessandra Todde: “Bıktım, hareket ustaca değil.”

Yetkiler ve “ortak çıkar” Ve yine, yetkiler kuralı hakkında: “Hayatta kalma içgüdüsü hayvani doğamızdan gelir ve bastırılamaz. Ancak her kuralın amacı, sonuçta, hayvani içgüdülerimizi ortak çıkar doğrultusunda dizginlemektir “.

“Conte mi? Şimdi farklı siyasi eylem” M5'in kurucusu röportajına tam olarak Conte konusuyla başlıyor ve röportaj şu soruyla başlıyor: “Conte ile ilişkiniz nasıl gidiyor?”. Cevap: “Mükemmel. Peki ya seninki?”. Şu anki beş yıldızlı lider hakkında şunları söylüyor: “Hiç üzülmüyor, her kelime dağılıyor… Ancak kendimizi de eritmek istemediğimiz konusunda hemfikiriz. Proje şimdi yeniden antenlerden başlayacak.” vatandaşlar ve 'farklı bir siyasi eylemden, sistemi değiştirme hayali kuran düzensizler olarak doğduk.' Grillo, “Conte'nin söylediği her şeye, yani üçüne katıldığını” garanti ediyor. Öte yandan savaşın, yoksulluğun ve hastalığın kötü şeyler olduğu gerçeğine nasıl karşı çıkabilirsiniz? Avrupa vatandaşlarının vatandaşlık yerine ikamet ettikleri ülkelerdeki siyasi seçimlerde oy kullanması, fiyatı üretim ve ulaşımın sosyal maliyetini de içeren ürünler, doğrudan demokrasi ve aktif vatandaşlık platformları gibi bazı güzel şeyler eklemek istiyorum. Casaleggio ile düzenli olarak konuştuğumuz her şey”.

Yetkiler ve “geçme” Ve iki yetkiye geri dönelim: “Yıllar boyunca edinilen becerilerin dağılması riskinden kaçınmak için, 'ayrılanların' ' tarafından finanse edilen tazminat alacağı bir 'aktarma' fikri önermiştim. Katılımcıların devir teslimini sağlamaları ve edindikleri becerileri kendilerine aktarmaları gerekiyor; ayrıca Parlamentonun her şeyden önce vatandaşların iradesini yorumlaması gerekiyor ki parlamenterler kendilerini yıllarca binaya kilitlediğinde bunu engellemek çok daha zor oluyor”.

Başbakanlık ve farklılaştırılmış özerklik Grillo daha sonra başbakanlık ve farklılaştırılmış özerkliğin “genel olarak bana biraz karmaşık iki reform gibi göründüğünü” söylüyor. İstikrar konusunda, en istikrarlı modelin Alman modeli olduğu sonucuna varan genç bir araştırmacının analizini ikna edici buldum. O zamanlar kendisi de federaldi. Bununla birlikte, federalizm ve daha da önemlisi onun tarihsel kökenimiz olan sahte farklılaştırılmış özerklik biçimi hakkında bazı şüphelerim var: Roma İmparatorluğu'nun çöküşünden sonra İtalya'nın refahı bazı önemli şehirlere bağlıydı. bir bütün olarak ülkemiz üzerinde”.

Kurucu, Conte'nin başlattığı M5 kurucu meclisine atıfta bulunarak şöyle devam ediyor: “Pozisyonlardan kurtulalım, bunlar modası geçmiş aktivistlerle temasın, diyaloğun ve ortak eylemlerin nasıl yeniden kurulacağı” konusunu konuşacağız. Ancak aynı zamanda sadece iç işleyiş kurallarını tartışamayız, aynı zamanda onlarca yıldır eski ve modası geçmiş bir konumdan uzaklaşarak radikal vizyoner fikirler önermeye geri dönmeliyiz. Sol ve sağ hakkında konuşmak, konuşmak gibidir. Ghibellines ve Guelph'ler hakkında, aslında ikincisinden bahsetmek belki daha iyi olur, çünkü herkes Yüce Olan'ı takip etmelidir.”

Todde: “Bıktım, hareket otoriter değil” Grillo'nun sözlerine yorum ise M5'lerin eski başkan yardımcısı ve hareketin İtalya'daki ilk ve tek başkanı Alessandra Todde'dan geliyor: “M5'ler değil Otoriter, geleceğiyle ilgili ne yapacağına özgürce karar veren bir insan topluluğu, bir yönetici sınıf, kazandığınızda herkesin kazandığı, kaybettiğinizde ise sadece bir kişinin kazandığından bıktım. Size doğaçlama tarif önerenlerden bıktım. Seçim kampanyasında görmediğim kişilerle ilgili, belki oy vermeye bile gitmemişler, siyaseti büyük harfle yapmamız gerektiğine inanıyorum, olgun siyaset. Her şeyden önce sorunları ve kendi kimliğimizi tartışarak bu yola gireceğiz, bunu en kısa zamanda yapacağız ve bunu Başkan Conte ile birlikte yapacağız.”