Limonlu Cheesecake

Leila

Global Mod
Global Mod
Limonlu Cheesecake Tanımı İçin Gereçler

Taban katman;

• 2 paket burçak bisküvi
  • 100 gram tereyağ
  • Orta katman;
  • 600 gram labne peynir
  • 200 gram krema
  • 2 yemek kaşığı un
  • 2 yemek kaşığı nişasta
  • 1 paket vanilya
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 3 adet yumurta
Üst katman;

• 1 su bardağı limon suyu
  • Yarım su bardağı toz şeker
  • Yarım su bardağı su
  • 2 yemek kaşığı nişasta
  • 1 çay kaşığı kadar zerdeçal
Ekipman;

• 26 cm çember kalıp
Limonlu Cheesecake Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle çember kalıbımın tabanına yağlı kağıt serdim ve kenarlarını alüminyum folyo ile sıkı sıkı sardım bunu yapma maksadım ise cheesecake kenar kısmının beyaz kalmasını istediğimden.
  2. daha sonrasında burçak bisküvileri rondo dan geçirdim erittiğim tereyağ ve kıyılmış fındığı da ek edip karıştırdım kalıbına aktarıp sert bir taban oluşturdum.
  3. Krema için;derince bir kaseye labne peyniri,krema,un,nişasta ve vanilya ekleyip karıştırdım en son teker teker yumurtaları ekledim ve her yumurta da karıştırıp kremaya yedirdim.
  4. Kalıbıma aktardım tezgaha bir iki tık vurdum ortasındaki havayı almak için daha sonrasında evvelinde ısıtılmış fırında 160 derecede 40 dk pişirmek üzere gönderdim.
  5. Fırınımın içerisine başka bir tepsiye su ekledim ve fırının taban kısmına yerleştirdim bunun niçini ise cheesecake de çatlama olmaması içindir.
  6. Cheesecake piştikten daha sonra fırından çıkartmadan fırının kapağını açarak 1 saat kadar bekletelim ve bu sırada limonlu sosumuzu hazırlayalım.
  7. Limonlu sos için;sos tenceresine limon suyu,içme suyu,zerdeçal,nişasta ve şekeri aktarıp kaynayana kadar karıştırıp pişirdim ve cheesecake üzerine yaydım en az 3 saat buzdolabında beklettim ve çeşitli meyveler ile süsleyip servis ettim. Deneyenler için şimdiden afiyet olsun.????
Limonlu Cheesecake Tanımı Fotoğraflı Yapılışı