Liguria soruşturması, Giovanni Toti'nin sorgusu sonuçlandı

Ethereum

New member
Tgcom24

“Gerçeğin yeniden inşasında işbirliği yapma konusunda kararlılık”

“Niyetim sizin incelemenizden kaçınmak değil, ancak bugün ve gelecekte de benim açımdan – savunma beyanında okuduk – firmanın, Türkiye'deki Gerçeğin yeniden inşasında şeffaflık ve dürüstlükle işbirliği yapma isteği var. Adaletin en yüksek çıkarı, bir insan ve Devletin hizmetkarı olarak sürekli korumaya çalıştığım Onuru geri kazandırmaktır”.

“Herşey yolunda para verme – Toti'yi açıkladı – öyleydi izlenebilir yöntemlerle akredite edilmiştir ve rapor edildi. Aynı şekilde yapılan tüm harcamalar da kanuni ve ötesinde raporlanmış ve kamuya açıklanmıştır. Bütçeler ve raporlar beni desteklemek için siyasi örgütlerin internet sitelerinde yayınlandı (ve hâlâ da yayınlanıyor).

İhtiyati gözaltı kararında “tıpkı tüm suçlama sisteminde olduğu gibi, yönetim, cumhurbaşkanı ve iş dünyası arasındaki ilişkilerin yalnızca çok sınırlı bir kısmı inceleniyor. Ve bu çok sınırlı kısım, diğer her şey için bir paradigma haline geliyor” “dedi. Toti, sorgu sırasında savcılara verdiği ifadede şunu yazdı. “Aksine, analiz edilen ilişkilerin ve bağlamların tutumu ve düşmanlığı, çok uzun bir dönem boyunca ilişkilerin genelliği ve çokluğu ışığında incelenmeli ve yorumlanmalıdır.”

Toti: “Riesini'nin oyu demokratik dengeyi değiştirmedi”

Değişim oylamasıyla ilgili olarak Toti, anılarında bir kez daha şöyle yazıyor: “Seçimleri 380 bin civarında oyla kazandığımın altını çizmek lazım. Riesi topluluğunun desteği, soruşturmalarda belli bir yaklaşıkla 400 oyla şekilleniyor. oyların adil bir şekilde orantılı olmasını ve katkının oyların demokratik dengesini bozacak şekilde olmadığını anlamasını istiyorum; bu, desteğimin atfedildiği aday Ilaria Cavo'nun durumunda özellikle önemsizdir”.

Toti şöyle açıklıyor: Testa kardeşler (Arturo ve Maurizio Testa da soruşturma altında) “iki onurlu üye tarafından Lombardiya Bölgesi'nde görev yapan siyasi aktivistler olarak sunuldular – diye açıklıyor Toti. Özgeçmişlerinde Lombardiya bölge konseyiyle bağlantılı siyasi konumlar vardı. Her ikisi de onurluydu. üyeler (Sorte ve Benigni) onun kişisel niteliklerini garanti etti”. “Sosyal medyada (ve resmi olarak inanıyorum ki) aynı kişiler,” diye devam ediyor Toti, dünyadaki Riesi topluluğunun resmi temsilcileriydi: Riesi ve onların temsilcilerinden olmak, kötü şöhrete sahip kişiler olarak kabul edilemez. Ortak çıkarlardan yurttaşları temsil eden gruplar (Lucanlılar, dünyadaki Calabrialılar) fikir birliğine varmak için her renkten siyaset tarafından sağlanmaktadır”.

Sorular arasında, Toplu Terminalin 30 yıllık imtiyazının yenilenmesi için Aldo Spinelli'ye yapılan iddialar ve Celle Ligure'deki Punta Olmo halk plajının bir kısmının 42. Bütçesi Spinelli ailesi tarafından karşılanan daireler. Diğer sorular yalnızca Spinelli ve Francesco Moncada'dan (Esselunga yönetim kurulunun eski müdürü, aynı zamanda yolsuzluk soruşturması altında) değil, aynı zamanda çöp sahası kralı Pietro Colucci ve diğer girişimcilerden alınan finansmanla da ilgiliydi.

Şimdi Toti, kim suç işlemediğini her zaman beyan etmiş, tedbirin kaldırılması için hakimden ön soruşturma talebinde bulunmayı planlıyor. Bu konuda temel bir dönüm noktası, her şeyden önce, eğer soruşturma hakimi onu kabul edip serbest bırakırsa, çoğunluğuyla ve işbirlikçileriyle yüzleşebilecek ve valilik görevinden istifa edip etmemeye karar verebilecek. Toti'nin serbest bırakılıp bırakılmayacağını anlamak en az bir hafta daha alacak.