Le Pen istediğimiz Avrupa’yı temsil ediyor

Ethereum

New member
16 Eylül 2023 17.31

Fransız liderin 17 Eylül Pazar günü gelmesi bekleniyor. Kuzey Ligi lideri, “Avrupa’da merkez sağın parçalarına kim hayır derse, sosyalistlerin zaferinin yolu açılacaktır” dedi

Le Pen’e KKD yok mu? Kim hariç tutarsa AB’yi PSE’nin eline bırakıyor

Birliğin lideri, EPP’nin Avrupa’da sağla, özellikle de Marine Le Pen’in Rassemblement National’ıyla herhangi bir ittifak hipotezine kapatılması konusunda “Kim birini dışlarsa, Avrupa’yı sosyalistlerin eline vermiş olur” dedi.
“Avrupa’da merkez sağın bazı parçalarına hayır diyen kişi, sosyalistlerin zaferine giden yolu açacaktır. Bu nedenle, yeniden sosyalistlerle mi yöneteceğine yoksa bir merkez sağ mı inşa edeceğine halkın kendisi karar vermek zorunda kalacak Ben kimseye hayır demiyorum, kim hayır derse bu onun sosyalistlerle yönetme niyetinde olduğu anlamına gelir. Avrupa’da sol ile hükümette olan Birlik asla oraya varamaz.”

Le Pen teklifini sunacak

Pontida Marine Le Pen, önerisini sunacağını ve “bu konuyu sadece Avrupa’da değil, dünyanın tüm uluslarıyla konuşmayı” planladığını duyurdu. “Ulusların kendi kimliklerini, kendi tarihsel sürekliliklerini, kendi geleneklerini, kendi yasal örgütlerini koruma isteklerine saygı duyulması gerekir: bir tür koruma.” dedi.

Salvini’den müttefiklere: “Avrupa seçimlerini birlikte kazanmamak suçtur”

“İtalya’da birleşmeyi seçen merkez sağa bir mesaj gönderiyorum: 9 Haziran’da Avrupa seçimleri yapılacağına göre, tarihte ilk kez birlik olma fırsatını kaçırmak suç olur. Merkez sağ Avrupa’da da kazanır” diye ekledi Salvini. “Avrupa var olduğundan beri orayı sosyalistler yönetti ve ben de sosyalistleri ve komünistleri Avrupa hükümetinden ülkelerine göndermek için her şeyi yapıyorum ve yapacağım.”