Kültür Müsteşarlığından istifa ediyorum

Ethereum

New member
Tgcom24

“Tiyatro darbesi”

“Bu bir tiyatro darbesi, iki saattir yapsam mı yapmasam mı diye düşünüyordum.” Böylece Sgarbi, Kültür Müsteşarlığı görevinden istifa ettiğini duyurduktan sonra, Nicola Porro'nun Milano'da düzenlediği 'La ripartenza' etkinliğinde konuştu.

“Anonim Mektuplar”

“Antitröst, Kültür Bakanı'nın Antitröst'e gönderdiği ve içinde Porro'da konferans veremeyeceğimin yazıldığı iki isimsiz mektubu kabul ettiğini belirten çok karmaşık ve kafa karıştırıcı bir mektup gönderdi.”

“Onuru olan erkekler isimsiz mektupları kabul etmezler”

“Bakan Gennaro Sangiuliano'dan haber alamadım, 23 Ekim'de Garisenda'yla ilgilenmem için bana bir heyet verdiğinden beri birbirimizle konuşmadık. İsimsiz bir mektup alan ve kendisine mektup gönderen bir kişiyi dinleyemedim. Antitröst'e gönderiyor. İsimsiz mektuplar atılıyor, onurlu adamlar isimsiz mektupları kabul etmiyor” diye ekledi.

“Antitröst bildirimine göre – dedi Sgarbi – çıkar çatışmasını önlemek için sanat hakkında konuşamam. Bu nedenle burada Kültürden Sorumlu Devlet Müsteşarlığı görevimden istifa ettiğimi duyurmak istiyorum”.

“Yasa bana, TAR aracılığıyla söylediğim şeyleri, yani işi olmayan birini, aktör olmayan birini, profesör olmayan birini, emekli olan birini belirtmeme izin veriyor Bir profesör ve bir müfettiş olarak zaman zaman buna benzer konferanslar verdim. Antitröst'ün bana gönderdiği bilgiye göre bu konferansın uyumsuz, yasa dışı, yasa dışı olacağının altını çizdi.

Dolayısıyla hepinizin suça ortak olmaması için bu boş anımda müsteşarlık görevimi konuşuyorum. Ancak sizin bir bakanınız ve diğer müsteşarlarınız var, altını çizdi. Tekrar ayrılıyorum ve bundan sonra da bu görevi üstleneceğim. Televizyona çıkıp konferans verebileceğim” dedi.

Antitröst, uyumsuzluk soruşturmasının sonuçlanmasına doğru

15 Şubat, Antitröst'ün Sgarbi'nin hükümet dışı faaliyetleri ile Mikrofon'daki görevi arasındaki uyumsuzluk konusunda karar vermesi gereken son tarih. Öğrendiğimize göre yargılama çoktan tamamlanmış olabilir ve sonuçlar önümüzdeki haftanın ilk günlerinde, belki de Pazartesi günü açıklanabilir.

Yurtdışına gelişindeki imajın nasıl olduğunu soranlara müsteşar, verdiği tepkiler üzerine şu cevabı verdi: “Yurtdışına sormamız lazım. Müsteşar herhangi bir röportaj vermedi o yüzden bunlar çalıntı görüntüler. İnsan istediğini söyleyebilir. özel hayatında.” Sgarbi daha sonra gazetecilere yönelik ölüm dileklerine geri döndü ve şöyle açıkladı: “Röportajı bir daha yapmazdım çünkü ben yapmadım. Ve her halükarda gazeteci bunun için ölmeyecek.”

“Küfür ve keçilerle tanınırım”

“Açıkçası küfürlerimle ve 'keçilerle' tanınıyorum, kimseye zulüm ya da ölüm arzum yok. Ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu hisseden gazetecilerden özür dilerim – diye ekledi Sgarbi çünkü şöyle dedim: 'Keşke bunu yapsanız' Bunu özellikle kaba olan ama aslında izinsiz, istenmeyen röportajların olduğu bir programda yorumlayanlar adına özür dilerim.”

Bir noktada, “Röportaj olmadığı için bazı gazetecilere saldırgan bile görünen küfürler ettim. Ölüm dileğimi geri çekiyorum, bunu düşündüğüm için özür diliyorum ve artık müsteşar bile değilim. Artık müsteşar bile değilim.” İlerleyen süreçte müsteşar olmanın sorumluluğunu üstlenmeden ölmeyi dileyeceğim dedi.

Vittorio Sgarbi de hileli hırsızlık nedeniyle fırtınaya yakalandı vergi ödemek: 715 bin avro tutarındaki borcunu ödemezdi, suçlamaları tamamen reddetti.