Kavunlar: "Göçmenlerin yer değiştirmesi bir Linus battaniyesi, varışlar durdurulmalı"

Ethereum

New member
Başbakan Meloni daha sonra şunu yineledi: “Draghi sahip olduğumuz en yetkili İtalyanlardan biri, milletimize göz kulak olabileceğini varsayıyorum”.

Gentiloni’ye kırbaç: “Çoğunlukla işbirlikçi değil” “Ben ne düşündüğünü söylemeye alışkın bir insanım, onu geçen yıl hükümetin eylemlerini eleştirmek ve bunlar hakkında söz sahibi olmak için birçok röportaj yaparken buldum, eh, bilmiyorum. diğer uluslarda da olur”. Bunlar Paolo Gentiloni’yi hedef alan sözler. “Komisyon üyelerinin kendi hükümetlerinin işlerini yapmaları gibi değil ama ara sıra dikkat edin… İşbirlikçi yaklaşımdan ziyade daha eleştirel bir yaklaşım gördüm ama bu tartışmak veya tartışmak istediğim anlamına gelmiyor. “

Conte’ye Superbonus eleştirisi Hükümet başkanı Giuseppe Conte’ye haber dahi göndermiyor. “M5 liderinin uygulamaya koyduğu inşaat primlerinin bugüne kadarki maliyeti 140 milyar dolar civarında oldu; kanunların en önemlisi olan ve sağlık, iş, aile, kamu istihdamı üzerine yapılan bir bütçe kanunu ortalama 20, 30 milyar dolar değerinde. 35 milyar, bu düzeni anlamak için 4’ten 6’ya kadar mali kanunlar var, bir şeyler ters gitmiş olmalı”, diye saldırıyor Meloni.

Vatandaşlık geliri Camorra mı kokuyor? Başbakan, “Vatandaşların gelir parasını yöneten birinin, yani Camorra’nın olduğu doğruysa, bu işin özüne inmemiz gerekiyor” diye ekliyor. “Caivano’da tecavüze uğrayan kızlardan birinin annesiyle röportaj yaptınız ve bu bayan benim korkutucu bulduğum bir şey söylüyor; kendisi vatandaşlardan gelir elde eden biri, gazeteci soruyor: Bunları o mu yönetti? Hayır? Peki bunları kim başardı? Ben bilmiyorum Bilmiyorum “Bilmiyorum korkutucu, çoğumuz aynı şeyden şüpheleniyoruz. Umarım yargı bu işin sonuna kadar gider” dedi.

Caivano, “darbeye darbeye karşılık vereceğiz” Başbakan Caivano hakkında şunları söylüyor: “Darbeye darbeye karşılık vereceğiz, güçlü bir sinyal vermemiz gerektiğine karar verdim çünkü devlet geri çekilemez”. “Açıkçası,” diye devam ediyor Meloni, bu sadece kolluk kuvvetleriyle ilgili bir mesele değil, hepimizin birlikte hareket etmesi gereken önleme, eğitim gibi uzun bir iştir. Ancak organize suçtan korkmuyorum. “.

“Bankalara vergi mi? Geriye dönüş yok” Hükümet başkanı, bankaların ekstra gelirlerine uygulanan vergide geri adım atılmayacağını yineledi. “Yapılması gereken düzeltmeler varsa yapılabilir ama ben geri adım atmaya niyetim yok. Aynı gelirle, yani üç milyardan “daha az” bir gelirle değişiklik yapılabilir.

“Ita, AB bize yardım etsin” Ita’da başbakan şöyle diyor: “Avrupa ile çatışma mı? Bu hikaye beni her zaman eğlendirir. Biz AB’deyiz ama aynı zamanda ulusal çıkarlarımızı savunmak için de başımızı dik tutuyoruz. Hükümet buluyor Yıllar sonra bir çözüm bulursak, o zaman bize ‘aferin’ denmesini ve zaman kaybetmememizi bekliyorum, öyle düşünüyorum ve ben de öyle söyledim. Çözüm bulduğumuzda AB’den de bize yardım etmesini rica ediyoruz”.

“AB’de sol ile anlaşmalar mı? Alışık değilim” Avrupa’da sosyalistlerle “benim için çok zor” anlaşmalar yapılıyor. Olası bir anlaşma sorulduğunda Meloni nihayet böyle açıklıyor. “Gelecekteki koalisyonlara ilişkin tartışmanın çok erken olduğunu vurguluyor”, “rakamları görmemiz gerekecek” ama “genellikle solla anlaşma yapmaya alışkın değilim”.