Kavunlar: "Az kaynakla manevra yapmak asıl zorluktur" | Aile üyelerine çamur, kız kardeşim Arianna cezalandırıldı"

Ethereum

New member
“Solda GSYİH düşerse şişe patlatanlar var” “İtalya için en ufak bir zorluğa sevinmelerini görmek beni oldukça sinirlendiriyor. Son çeyrekte GSYH’miz biraz daraldı ve sanki bir gol atmış gibi sevindiler. Dünya Kupası finali. İtalya’ya tezahürat yapan, şişelerin tıpasını açan ve GSYİH’de bir düşüş olursa balkonlardan sevinen insanlar”, diyor soldan söz eden başbakan. “Yine de makroekonomik veriler bizi haklı çıkarıyor. Ekonomik açıdan zor bir durumdayız ancak istihdam ve istikrarlı sözleşmeler açısından bazı rekorlar elde ettik. İtalya’nın GSYİH tahminleri de tüm revizyonlarla birlikte Avrupa ortalamasının üzerinde.” .

“Ekstra kazanç vergisi doğrudur, bunu her zaman savunacağım” Başbakan, “Bankaların ekstra kazançlarının vergilendirilmesine bile itirazları vardı. Nedenini biliyor musunuz? Çünkü bizimle aynı cesarete sahip değillerdi” diye altını çiziyor Başbakan, merkez sol muhalefetin saldırılarına atıfta bulunuyor. “Ama ben cezalandırma kastı taşımayan, zayıfla güçlü, güçlüyle zayıf olan bir devletin sonunu anlatan bu hükmü savunuyorum ve savunacağım. Bu adil bir kuraldır ve sizi de bu yasaya davet ediyorum.
kanun hükmünde kararnamenin dönüştürülmesi sırasında amaçlarını savunur”.

Göç konusunda, Meloni şunu belirtiyor: “Geçici ama yapısal çözümler mevcut değil ve başaracağız. Daha fazla zaman alacak ama uzun ömürlü olacaklar”.

“Bizim hükümette olmamızla, İtalya uluslararası düzeyde daha güvenilirdir” Başbakan gurur duyduğunu söylüyor “Bugün liderliği devraldığımız zamandan çok daha fazlasına sahip olan İtalya için. İtalya daha sağlam bir ekonomiye sahip, daha fazla güvenilirliğe sahip” Uluslararası düzeyde merkezilik ve istikrara sahip, herkes tarafından tanınabilen ve tanınan, ulaşılması gereken bir vizyona sahip. Yıllar süren teslimiyetin ardından umuda geri dönen bir İtalya”.

“İnanılmaz ayları geride bıraktık, onlarla gurur duyuyorum” “İnanılmaz ayları geride bıraktık, bunların sonsuza kadar hafızalarımıza kazınacağını düşünüyorum, umarım sadece bizim hafızamızda kalmaz. Kişisel olarak bunlar benim çok gurur duyduğum aylardır. Bizim için, tarihimiz için, birçok kişinin hayalini gerçekleştirdiğimiz için, kendim için neredeyse bir yıl sonra kendime bakabildiğim için.
ulusun hükümetinin liderliğini görüyor ve hâlâ eskisi gibi aynı kişiyi görüyor, daha yaşlı ama aynı. Her yerde başım dik yürüdüğüm, dürüst olduğum ve her zaman hayır diyebildiğim için, sırf bunu yapmak doğru olduğu için, bedeli ödenmek zorunda olsa bile” diye devam ediyor konuşmasına. Kavun.

“Biz yönetmek için buradayız, sonuç almak için değil” “Siyasi tartışmalar daha da kızışacak, saldırılar çoğalacak, tuzaklar ve girişimler bizi de yerinden edecek. Bunun iki nedeni var: Birincisi, bu sezon bu sezonla bitecek. Avrupa seçimleri; ikincisi, bunu bir sonraki hedeflere bağlayarak, seçimleri kazanmakla yetinmiyoruz. Gücün geçici tatminlerinin tadını çıkarmak için değil, yönetmeye ve yolunda gitmeyen şeyleri değiştirmeye geldik.” Başbakanı belirtiyor.

“Düşünülemez sonuçlar, bunu AB’de de yapabiliriz” Başbakan, partisinden maksimum kararlılık istediğini söylediği bir sonraki Avrupa seçimlerine atıfta bulunarak “İtalya’da akla hayale sığmayan hedeflere ulaştık, Avrupa’da da yapabiliriz” ifadesinin altını çiziyor .

“Biz bir takımız, 2024 daha da zor olacak” “Yapılan hiçbir şey tek bir kişi tarafından yapılmadı. Bizimki hiçbir zaman bireysel bir spor olmadı, bir takım sporu oldu. Vermek istediğim ana mesaj bu.” DYY’nin ulusal meclisi”, diyor Meloni tekrar. “Kendine saygısı olan her şampiyonada olduğu gibi, açılış maçı arkamızdaki maçtan daha zorlu. Kelimenin tam anlamıyla, sizin yapabildiğiniz tüm konsantrasyona, netliğe, sorumluluğa ve hırsa ihtiyacım var. Çünkü eğer biri bunu yapmalıysa Geçen yılın zor olduğunu düşünüyorum beyler, korkarım hiçbir şey görmediniz.”

“Aile üyelerine de çamur atıyorum, Arianna cezalandırdı” Meloni daha sonra aldığı saldırılara odaklanıyor. “Son aylarda her şeyi gördük. Sürekli sahte skandal kampanyaları, dosyalar, şu ya da bu kişinin istifası yönündeki talepler”, “aile bireylerine bile haksız yere çamur atılması” dedi. “Sonunda bu bir bumerangdı, çünkü sadece tam olarak söylediğim kişi olduğumu göstermeyi başardılar. Sonra kapalı, ailevi, barikatlı partiyi tanımlamak için burada da gerçeküstü hikayelerle parti organizasyon şemalarına saldırdılar. 17 yaşından beri militan olan ve her zaman kız kardeşim olduğu için cezalandırılan Arianna Meloni’den bahsediliyordu. Siyasi sekreterlik gibi örgütsel bir rolü kasıtlı ve araçsal olarak İtalya Kardeşler’in sekreterliğiyle karıştırdılar.”

“Bunlara yanıt vermemeye devam edeceğiz” diye ekliyor provokasyonlar. Onlarla oynayacak zamanımız yok çamur savaşıÇünkü biz, yükseklere uçmaya ve ileriye bakmaya, uzun vadeli, tuğla tuğla inşa edilecek projelere kararlıyız. Ve İtalya’ya yıllardır sahip olmadığı bir strateji, unuttuğu bir gurur ve her gerçek, olası değişimin temeli olan bir istikrar kazandırmak.”

“Kongrenin Avrupa seçimlerinden sonra, öncesinde yapılması hata olur” Meloni kapanış konuşmasını yaparken, “Kongreyi Avrupa seçimlerinden önce yapmak hata olur. Bunu planladığımız gibi Avrupa seçimlerinden sonra yapacağız” dedi.