“İtalya acil durumla tek başına yüzleşemez”

Ethereum

New member

“Cutro’nun göçmen batığı trajik bir ölüm”

Guardia di Finanza ve Sahil Güvenlik, “2022’de 38.507 göçmeni kurtardıkları 1.170 kolluk müdahalesi gerçekleştirdi ve 917 arama kurtarma müdahalesi gerçekleştirdi ve 57.028 göçmen kurtarıldı”, diye ekliyor bakan Cutro gemi enkazı hakkında: yargı üzerine düşeni yapacak iş, sorumluluklar olup olmadığını veya inandığım gibi trajik, korkunç bir ölüm olup olmadığını göreceğiz. Frontex, gemide bir kişi bulunan ve başı dertte görünmeyen yalnızca bir gemi bildirmişti. Açık denizde, birçok ülkenin karasularını geçtikten sonra. Ama sizce tehlike bilinseydi, yetkililerimiz birçok kez olduğu gibi büyük bir profesyonellik ve titizlikle müdahale etmez miydi?”

“Göç sorununu çözmek için Avrupa’ya ihtiyaç var”

Ayrılanların, hatta hayatlarını riske atanların nedenlerini anlayıp anlamadığı sorulduğunda, “Onları insanca anlıyorum. Ancak ciddi siyaset bir adım atmalı ve çok büyük bir sorunu durdurmak ve çözmek için neler yapılabileceğini anlamalı” yanıtını veriyor. . . Farnesina başkanı, “En az iki müdahale planı var” ve “biri ülke olarak yapabileceğimiz şey” diyor ve “hem Meloni hem de ben anlaşmalar imzalamak, engelleri kaldırmak için birkaç kez Afrika ve Akdeniz’e gittik” diyor. özellikle Tunus için yardım”. Ancak “çok daha fazlasına ihtiyaç var: Her şeyden önce Avrupa’ya ihtiyaç var. BM’ye ihtiyaç var. Para Fonuna ihtiyaç var”.

“Hafta boyunca Crotone’da Cdm”

Son olarak, Crotone’deki Bakanlar Konseyi’nde, Farnesina’nın başkanı “bunu hafta içinde, ayrıca bir sinyal vermek için yapacağız, ancak kimsenin sihirli bir değneği yok” dedi.