İşyerindeki riskleri konu alan belgesel film Oda'ya geldi

Ethereum

New member
Yazar, “Her zaman normal insanların basit hikayelerini anlatmaya çalıştım çünkü onlar en değerli olanlardır” diyor. Ve aslında sponsorluğunda 40 dakikalık filmİşyerinde Sakatlanmış ve Sakatlar Ulusal Birliği desteğiyle oluşturuldu ve Silaq grubuİşyerinde ve her yerde daha genel bir önleme kültürünün yayılmasına katkıda bulunmak amacıyla mağdurların, yaralıların ve yakınlarının, gazetecilerin, teknisyenlerin ve profesyonellerin seslerini iç içe geçirerek, bazen kışkırtıcı bir figürle, çok sesli bir şekilde ortaya çıkıyor, izleyiciye erdemli davranışın olası senaryolarını önermek amacıyla.

Her gün güvenlik konusundaki eğitimlerde en ön sırada yer alanların yanı sıra kişisel travmalar yaşayan ya da çok ciddi yas tutanların görüntüleri, yüzleri, sözleri akıp gidiyor; Bu belgesel filmdeki en önemli ve duygusal karşılaşmalardan biri olan, fabrikaya canlı girip ölü bırakılan bir çocuğun annesi olan Ester Intini gibi. D'Andrea, filmiyle insanı merkeze alıp sayıları ve kuralları bir an olsun bir kenara bırakmaya çalıştığını söylüyor: “Herkes kişisel olarak kendi sağlığına dikkat etmeli, ben bunu öğrendim. Önemli olan. Bana göre iş kazası trajedileri, haberlerin bizi beslediği medya diyetindeki pek çok kişi gibi arka plandaki gürültüye dönüşmesin; böylece mahvolmuş ya da mahvolmuş her hayatın bir sayıya karşılık gelmediğini unutmayalım; tam olarak bizim gibi bir insana”.

Gösterimin ardından yapılan tartışmada Sayın Rizzetto, tasarının birkaç gün içinde sunulacak olan ve okullarda güvenlik konusunun ifade zorunluluğuyla birlikte ele alınmasını öngören kısımlarını belirledi. Ve sonra, bir baba olarak, iş dünyası ile karşı karşıya kalan gençlere bir öneride bulunma izni verdi: “Biz yetişkinlerin, kontrollerde bile daha fazlasını ve daha iyisini yapmamız gerektiğini söyledikten sonra, eğer mantıklı olmayan bir şey görürseniz. , eğer bir işveren sizden çok fazla çaba göstermenizi veya sizi rahatlatmayan bir güvenlik düzeyiyle çalışmanızı isterse, hayır deme gücünü kendinizde bulun. Yapısal ve uzun vadeli değişiklikler de bu küçük kişisel sorumluluk jestlerinden kaynaklanmaktadır. yer alabilir” . Ve son olarak, bunun gibi ürünlerin özel eğitim kurslarına ve hatta eğitimin mükemmel yeri olan okullara dahil edileceğini umarak bu konuyu Eğitim Bakanı ile konuşmayı taahhüt etti.