Hükümet yorulmadan çalışıyor, diğer eyaletler çalışmıyor

Ethereum

New member
02 Ekim 2023 08:57

Başbakan Facebook’ta şöyle yazdı: “İtalya’nın bir parçası bile yasadışı göçü teşvik etmek için mümkün olan her şeyi yaparsa her şey daha da zorlaşır. Catania hakiminin kararına dayanarak”, diye yazdı Facebook

“Diğer devletler bizimkine taban tabana zıt yönde çalışırsa her şey daha da zorlaşır”

“Zor bir iş elbette ama sabır ve kararlılıkla somut sonuçlara yol açabilecek bir iş. Tabii bu arada diğer devletler taban tabana zıt yönde çalışırsa, hatta İtalya’nın bir kısmı bile olsa her şey çok daha zorlaşır. Yasadışı göçü teşvik etmek için mümkün olan her şeyi yapıyor. Ve ben sadece ideolojik soldan ve resepsiyon konusunda kendi zengin çıkarlarına sahip olan çevreden bahsetmiyorum”, diye altını çizdi başbakan.

“Catania hakiminin kararı karşısında şok oldum”

Ve yine: “İnanılmaz nedenlerle (“Tunus’taki altın madencilerinin faaliyetlerini yürütmek için uygun olduğunu düşündükleri göçmenin fiziksel özellikleri”) zaten yasadışı olan bir göçmeni serbest bırakan Catania yargıcının cezası karşısında şaşkına döndüm. Tunus’u tek taraflı olarak güvensiz bir ülke ilan eden (yargının sorumluluğunda olmayan bir görev) ve demokratik olarak seçilmiş bir hükümetin tedbirlerine karşı çıkan, ihraç kararı alan kişi… Bu ilk kez olmuyor ve ne yazık ki yaşanacak. Son olmayacak Ama İtalyan devletinin yasallığını ve sınırlarını korumak için yapılması gerekeni korkusuzca yapmaya devam edeceğiz”, diye tamamladı Meloni.

İlgili